Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 12:40
Reklama

Weekend na Białołęce: Wypełnij swoje dni aktywnością i kulturą

Bogaty weekend pełen kultury i rozrywki.

Jedna dzielnica, wiele historii

Przed nami ostatnie z cyklu wydarzeń. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję poznać technikę sitodruku. Warsztaty prowadzą: Natalia Łajszczak i Łukasz Zembaty. Zapisy mailowo: [email protected], telefonicznie: 667 949 056 oraz w kasach BOK.

Kiedy? – Sobota, 10 czerwca o godz. 13.00
Gdzie? – 3 pokoje z kuchnią

"Zezowate szczęście" | Krótka Historia Polskiego Kina w Kinie na boku

W ramach Przeglądu Krótka Historia Polskiego Kina, organizowanego przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, zaplanowano wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie widzów w fascynujący świat polskiej kinematografii. Ten niezwykły przegląd filmowy narodził się z miłości do kina i pragnienia przywrócenia na srebrny ekran najwybitniejszych dzieł polskiego filmu, które w przeszłości przyczyniły się do rozpoznawalności polskiej kinematografii na arenie międzynarodowej.

Jednym z filmów, które zostaną zaprezentowane podczas tego wydarzenia, będzie "Zezowate szczęście" w reżyserii Andrzeja Munka. Ten klasyczny film powstał w 1960 roku i do dzisiaj cieszy się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Historia poruszana w tym dziele, pełna głębi i emocji, jest niezwykle znaczącym przykładem polskiej kinematografii.

Przegląd Krótka Historia Polskiego Kina to doskonała okazja dla miłośników filmu, aby zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze i podziwiać arcydzieła polskiego kina. Wydarzenie odbędzie się w miejscu i czasie wskazanym przez organizatorów.

Bilety w cenie 14 zł dostępne są po kliknięciu tutaj.

Kiedy? –  Niedziela, 11 czerwca o godz. 19.00
Gdzie? – Białołęcki Ośrodek Kultury

Ogrody Północnej dla ducha, ciała i umysłu

W najbliższy weekend na dachu galerii zabrzmią utwory ikon takich jak Michael Jackson, Tina Turner i Phil Collins zostaną przekształcone w wyjątkowe interpretacje, prezentowane przez utalentowanych artystów.

Nie tylko muzyka, ale także ruch i odprężenie są kluczowymi elementami Ogrodów Północnych. Na miejscu będą doświadczeni instruktorzy jogi, gotowi pokazać tajniki tej starożytnej praktyki dla wszystkich zainteresowanych. Bez względu na poziom zaawansowania, zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni praktykujący, są mile widziani, aby przyłączyć się do bezpłatnych zajęć jogi. W każdy weekend, włącznie z niedzielami niehandlowymi, będą odbywać się dwie sesje: od 10:30 do 11:30 oraz od 12:00 do 13:00.

Kiedy? –  Niedziela, 11 czerwca o godz. 10.00
Gdzie? – Galeria Północna

Warszawa: Przypadek? Nie sądzę..

W teatrze "Odgłosy" wychodzą naprzeciw temu, co najważniejsze w życiu - wyborom, które kształtują naszą drogę i niosą ze sobą konsekwencje, zarówno te przewidywalne, jak i te ukryte w nieznanych kuluarach losu. Spektakl "Decyzje" przenosi nas w świat bohaterów, którzy stają przed rozmaitymi decyzjami, niejednokrotnie balansując na granicy niepewności.

To opowieść o odpowiedzialności, o tym jak własne wybory wpływają na życie, nawet gdy nie są dokonywane w samotności. Sytuacje, presja otoczenia, tradycje i oczekiwania kształtują nasze decyzje, a my możemy przyjąć je lub z nimi walczyć - to nasz wybór, który niesie za sobą zarówno wyzwania, jak i możliwości odkrywania własnej tożsamości.

Kiedy? – Niedziela, 11 czerwca o godz. 18.00
Gdzie? – Białołęcki Ośrodek Kultury

DOROTA BUŁAKOWSKA I ARTUR KURAN w Chacie Trapera

W Chacie Trapera czeka nas koncert Doroty Bułakowskiej. Towarzyszyć jej będzie Artur Kuran, grający na gitarze.

Kiedy? – Niedziela, 11 czerwca o godz. 16.30
Gdzie? - Chata Trapera-Przystanek Tarchomin


347260364_154467037512195_8329494347109189783_n
347260364_154467037512195_8329494347109189783_n

bial
bial

biał sm
biał sm

galeria północna
galeria północna

przypadek nie sądze
przypadek nie sądze


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama