Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 11:24

Rozpoczęło się głosowanie w 10. edycji budżetu obywatelskiego Warszawy

Głosować można zarówno tradycyjnie, w urzędzie dzielnicy, jak i online.

Głosowanie w 10. edycji budżetu obywatelskiego rozpoczęło się w czwartek o północy. Każda warszawianka i warszawiak, bez względu na zameldowanie, ma prawo oddać swój głos, włącznie z osobami niepełnoletnimi. Głosować można tradycyjnie, w urzędzie dzielnicy, lub przez internet na stronie bo.um.warszawa.pl, gdzie dostępne są również zgłoszone projekty.
 

Głosowanie potrwa do 30 czerwca do północy, a wyniki zostaną ogłoszone 13 lipca w Pałacu Kultury i Nauki. Do głosowania zakwalifikowano 1065 projektów dzielnicowych i 118 projektów ogólnomiejskich, co oznacza dużą różnorodność propozycji.
 

-W ciągu pierwszych dziewięciu godzin głos oddało już 900 osób. Pamiętajmy, że budżet obywatelski to nie tylko szansa na utworzenie nowych skwerów remont chodników czy organizację zajęć sportowych albo wydarzeń kulturalnych. To okazja do budowania społeczności lokalnych. Bo dyskusje nad projektami, ich realizacja, spędzanie czasu we wspólnie zaprojektowanych miejscach, to okazja do nawiązywania i pogłębiania więzi społecznych – mówiła Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym ratuszu. – Wasz głos ma moc zmieniania Warszawy – zachęcała do głosowania dyr. Zdrodowska.
 

Całkowita kwota przeznaczona na realizację projektów w ramach 10. edycji budżetu obywatelskiego wynosi 101 427 129 zł. Środki te są podzielone na pulę ogólnomiejską w wysokości 30 428 140 zł oraz pulę dzielnicową w wysokości 70 998 989 zł. Każda z 18 dzielnic otrzymała środki z puli dzielnicowej proporcjonalnie do liczby zameldowanych mieszkańców.
 

Na Białołęce dostępna jest kwota 4 767 075 zł, a na jeden projekt można maksymalnie przeznaczyć 953 415 zł.
 

Poniżej znajduje się lista dostępnych projektów wraz z ich szcowaną ceną realizacji.

 

fot. Szymon Pulcyn/UM Warszawa


bo biał sm

bo biał sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ