Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 09:47

Kolejne utrudnienia wzdłuż Myśliborskiej

Od środy 16 sierpnia prace przy ulicy Myśliborskiej przesuną się na północ. Tym razem z trudnościami skonfrontować się będą musieli mieszkańcy ul. Kasztanowej.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • jakie utrudnienia czekają na ul. Kasztanowej, 
  • czego dotyczą zmiany.

Od 5 czerwca stołeczni wodociągowcy prowadzą prace wzdłuż ulicy Myśliborskiej. Związane są one z modernizacją kolektora ściekowego. Pokłosiem remontu jest zamknięcie okolicznych ulic. Od rozpoczęcia prac los ten spotkał kilka pobliskich dróg. Dziś sytuacja ta spotkała ulicę Kasztanową.

Nowe stadium prac

Prace przy kolektorze odbywać się będą stopniowo pomiędzy ul. Dorodną a Świderską. W środę przesuną się na ulicę Kasztanową. W związku z tym na ulicy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. 

Wskutek prowadzonych robót, szerokość jezdni na danym obszarze zostanie ograniczona do trzech metrów. Na odcinku pomiędzy drogami wewnętrznymi prowadzącymi do posesji przy Myśliborskiej 42 i 64 wprowadzony będzie jednokierunkowy ruch drogowy. Podobnie jak wcześniej, kierowcy będą mieli możliwość poruszania się wyłącznie w kierunku ulicy Świderskiej. W przypadku ruchu w przeciwnym kierunku objazd możliwy będzie przez ulice Światowida, Modlińską i Dorodną.

Wyjazd z ulicy Kasztanowej na Myśliborską zostanie zwężony do jednego pasa. Jednocześnie usunięte zostanie istniejące tam przejście dla pieszych. Ruch pieszy będzie skierowany na tymczasowy chodnik. 

Wykonawca planuje, że prace w tym rejonie potrwają do połowy września. Do połowy sierpnia zakończone mają zaś zostać roboty na odcinku pomiędzy ulicą Płużnicką a posesją Myśliborska 82.

Co z komunikacją miejską?

Na czas prowadzonych prac remontowych, trasa linii autobusowej 211 została skrócona. Pojazdy obsługują jedynie kursy do i z przystanku Świderska 05. W celu zapewnienia ciągłości komunikacji, uruchomiona została linia zastępcza Z11. Autobusy te poruszają się trasą z pętli Żerań FSO, przechodząc przez ulice Modlińską, Żerańską, Klembowską, Dorodną, Myśliborską oraz Światowida, docierając do przystanku Myśliborska 01. W kierunku powrotnym kursują zaś ulicami Światowida, Modlińską, Familijną, Portową, Dorodną, Klembowską, Żerańską i ponownie Modlińską.

Niezmiernie ważne jest również zaznaczyć, że w związku z powyższymi zmianami, uległa także modyfikacji lokalizacja kilku przystanków autobusowych, aby dostosować się do nowego układu trasowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze