Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 12:56

Kajaki na wyciągnięcie ręki. Wypożyczalnia w Porcie Żerańskim reaktywowana

Wypożyczalnia kajaków to inicjatywa wspierana przez Budżet Obywatelski.

Od 23 czerwca do 27 sierpnia br. warszawianki i warszawiacy mają okazję skorzystać z dwóch atrakcyjnych tras spływów kajakowych po Wiśle. Inicjatywa, organizowana przez miasto, cieszy się dużym zainteresowaniem i zapewnia wspaniałą okazję do odkrywania uroków rzeki. Wypożyczalnia kajaków w Porcie Żerańskim na Białołęce, przy statku Zefir, jest jednym z punktów, gdzie można wypożyczyć kajaki i rozpocząć swoją przygodę na wodnym szlaku.

Dzięki reaktywacji wypożyczalni kajaków, mieszkańcy mają możliwość odkrycia uroków Wisły na własną rękę. Wypożyczalnia została przywrócona do życia dzięki decyzji mieszkańców podjętej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jej działalność potrwa do 31 sierpnia 2023 r., a codziennie od wtorku do niedzieli, w godzinach od 12:00 do 18:00, będzie czynna dla wszystkich chętnych.

Na miejscu dostępne będą 1- i 2-osobowe kajaki w pełnym wyposażeniu, w tym kamizelki i wiosła. Wypożyczalnia oferuje dwie tury wypożyczeń, o godzinie 12:00 i 15:00, każda trwająca trzy godziny. Aby wypożyczyć sprzęt, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 20 złotych, która zostanie zwrócona po oddaniu kajaka. Taki system ma na celu eliminację niepotrzebnych rezerwacji, zapewniając dostępność kajaków dla wszystkich zainteresowanych.

Ważne jest, że spływy kajakowe są przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci pod opieką dorosłych. To świetna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się aktywnością fizyczną i pięknem natury.

Dodatkowo, w ramach projektu, odbędą się cztery spływy z komandorem na trasie plaża Saska Kępa - kanał Żerański. Każdy spływ będzie przeznaczony dla 12 kajaków, które będą miały możliwość śluzowania w Porcie Żerańskim. Daty tych wyjątkowych wydarzeń będą sukcesywnie pojawiać się na wydarzeniu na Facebooku, stanowiąc niespodziankę dla najbardziej aktywnych uczestników.

Aby skorzystać z wypożyczalni kajaków w Porcie Żerańskim, należy zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia. Rezerwacja miejsc jest możliwa za zwrotną kaucją, która zapewnia sprawne zarządzanie dostępnością sprzętu.

Nie tylko kajaki ale też SUP-y

Warto również wspomnieć o innej inicjatywie, jaką jest Warszawski Kajak Miejski. To propozycja nieodpłatnych zajęć dla mieszkańców, które odbywają się w Porcie Czerniakowskim na wysokości Mostu Łazienkowskiego. Szkolenia z pływania kajakiem i lepszego rozumienia się z Wisłą są organizowane dla osób w wieku od 15 lat wzwyż. Podczas zajęć można nauczyć się poprawnej techniki wiosłowania, sprawnego manewrowania łodzią oraz zasad bezpieczeństwa. Zajęcia odbywają się na różnych typach łódek, w tym na jednoosobowych kajakach górskich. Zarówno dorośli, jak i dzieci pod opieką rodziców są mile widziani.

Aby wziąć udział w Warszawskim Kajaku Miejskim, należy zapisać się na stronie internetowej, która udostępnia harmonogram zajęć oraz link do zapisów.

Dla miłośników aktywności na wodzie, Budżet Obywatelski w Dzielnicy Wisła przewiduje także inne formy rekreacji. Pod hasłem "Łączy nas wiosło" organizowane są nieodpłatne zajęcia wioślarskie, kajakarskie i SUP. Zajęcia te skierowane są do wszystkich zainteresowanych, którzy mają chęć spróbować swoich sił w tych dyscyplinach sportowych. Na stronie internetowej można znaleźć linki do zapisów oraz harmonogram zajęć.

Aby być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi wiślanych aktywności, warto odwiedzić oficjalny profil Dzielnicy Wisła na Facebooku.

Wypożyczalnia kajaków w Porcie Żerańskim i inne inicjatywy zapewniają mieszkańcom Warszawy możliwość spędzenia aktywnie czasu na łonie natury, odkrywania uroków Wisły i rozwijania swoich umiejętności kajakarskich. To doskonałe propozycje dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknem rzeki i korzystać z letnich atrakcji w stolicy.


kajaki sm

kajaki sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ