Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 11:07
Reklama

Wycieczki na wakacje. Niesamowite miejsca w zasięgu dwóch godzin od Warszawy, które trzeba zobaczyć

Marzysz o chwili wytchnienia od zgiełku miasta, wakacyjnym odpoczynku w bliskości natury lub ciekawych miejscach pełnych historii? Nic prostszego! Warszawa ma wiele do zaoferowania, ale czasami warto oderwać się od codzienności i udać się na jednodniową wycieczkę poza miasto. Oto lista polecanych miejsc, położonych w odległości maksymalnie dwóch godzin drogi od stolicy.

Zamek w Łęczycy – Spotkanie z Historią

W niewielkiej Łęczycy znajduje się XIV-wieczny zamek, który jest główną atrakcją miasta. Muzeum zamkowe przeniesie Cię w świat dawnych czasów, prezentując historię regionu. Zamek w Łęczycy wzniósł w drugiej połowie XIV stulecia Kazimierz Wielki. Na przestrzeni lat w swoich murach gościł trzech polskich królów: Władysława Jagiełłę, Kazimierza Jagiellończyka i Zygmunta III Wazę. Z wieży zamkowej roztacza się wspaniała panorama okolicy.

Jeśli planujesz wizytę w najbliższych dniach, warto sprawdzić harmonogram imprez, ponieważ 8 i 9 lipca odbywa się Międzynarodowy Turniej Rycerski, który oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających. Na dziedzińcu zamku będzie można podziwiać konny turniej rycerstwa średniowiecznego, walki rycerskie piesze, konne pokazy kaskaderskie i łucznicze oraz pokazy sokolnicze. Na podgrodziu rozłożą się rzemieślnicy z warsztatami dla dzieci i dorosłych, kramy kupieckie oraz stoiska ze średniowiecznym jadłem.

Kopalnia Soli w Kłodawie

fot. Kopalnia Soli w Kołdawie

Ruszyć w głąb ziemi i poznać tajemnice największej czynnej kopalni soli kamiennej w kraju? To możliwe w Kopalni Soli Kłodawa, oddalonej o niewiele ponad dwie godziny jazdy na zachód od Warszawy. Zorganizowane zwiedzanie pozwoli Ci wejść na głębokość 600 metrów i dowiedzieć się, jak wydobywana jest sól, którą używamy w kuchni.

Termy Mszczonów

Jeśli wolisz odpoczynek wśród przyjemnych termalnych wód, zdecyduj się na wizytę w Termach Mszczonów. Znajdują się one zaledwie 40 km od Warszawy i oferują kompleks basenów z unikatowymi, słodkimi źródłami termalnymi. Termy są doskonałe dla osób w każdym wieku i posiadają 5 basenów, sauny, groty solne, zjeżdżalnie wodne i wiele innych atrakcji.

Zamek w Liwie i Muzeum Zbrojownia

fot. Wikipedia

Miłośnicy historii, broni i sztuki znajdą coś dla siebie na Zamku w Liwie. To miejsce pełne militariów z całego świata, od zabytków z epoki rzymskiej po broń XX wieku. Wystawy broni uzupełniają kolekcje malarstwa i grafiki. Nie zapomnij także o zwiedzeniu pięknej Doliny Liwca, która oferuje malownicze krajobrazy nadrzeczne i możliwość spływów kajakowych.

Sady Klemensa

fot. Sady Klemensa

Czas na jednodniową wycieczkę z dziećmi? Udaj się do Sadów Klemensa, które znajdują się 80 km od Warszawy w stronę Rawy Mazowieckiej. To miejsce stworzone z miłości do przyrody, gdzie dzieci mogą bawić się na leśnym torze przeszkód, w brzozowym labiryncie i wielkiej piaskownicy. Dodatkowo organizowane są warsztaty.

Tomaszów Mazowiecki – Błękitne Źródła i skansen przy Pilicy

fot. Skansen Rzeki Pilica

Tomaszów Mazowiecki może być nieoczywistym wyborem na jednodniową wycieczkę, ale z pewnością warto się tam udać. Rezerwat Niebieskie Źródła to miejsce o wyjątkowych walorach krajobrazowych, gdzie możesz podziwiać błękitne gejzery wypływające z piasku. Te krasowe wywierzyska są jednymi z najciekawszych w Europie. Przebywając tam, możesz obcować z pięknem przyrody i delektować się niezwykłym zjawiskiem. Nie zapomnij również odwiedzić zamku w Tomaszowie Mazowieckim, który mieści się w XIV-wiecznym budynku. Muzeum zamkowe przeniesie Cię w fascynującą podróż przez historię regionu. Na zamku możesz również podziwiać wspaniałą panoramę okolicy z wieży.

Kazimierz Dolny – Urokliwe Miasteczko nad Wisłą

fot. Facebook/Kaziemierz Dolny

Kazimierz Dolny to małe miasteczko o bogatej historii, położone nad malowniczą Wisłą. Jest to prawdziwa perełka architektoniczna, przyciągająca artystów i miłośników sztuki. Możesz spacerować po brukowanym rynku, odwiedzić liczne galerie i cieszyć się widokiem na piękne zabytki. Z Góry Trzech Krzyży, która znajduje się w pobliżu, możesz podziwiać panoramę miasta i pozostałości po średniowiecznym zamku.

Projekt Alpaka – Spotkanie z Zwierzętami

fot. Facebook/Projekt Aplaka

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz spędzić czas w otoczeniu przyjaznych zwierząt i cieszyć się naturą, Projekt Alpaka to idealne miejsce dla Ciebie. To miejsce powstało z miłości do zwierząt i natury, a właściciele dbają o dobrostan swoich podopiecznych. Możesz spotkać alpaki, króliki i kury, a także delektować się spokojem i harmonią tego miejsca. Projekt Alpaka znajduje się w Garbatce Letnisko, niedaleko Kozienickiego Parku Krajobrazowego. To idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi, gdzie możesz zregenerować siły i spędzić czas wśród przyjaznej atmosfery. Właściciele uprzedzają, że na wizytę trzeba się wcześniej umówić.

Puszcza Białowieska

Chociaż Puszcza Białowieska znajduje się nieco dalej od Warszawy (około 3 godziny drogi), warto zorganizować sobie wycieczkę do tego wyjątkowego miejsca. To jeden z ostatnich naturalnych lasów pierwotnych w Europie, a także dom dla unikalnego gatunku - żubra. Możesz wziąć udział w organizowanych spacerach z przewodnikiem i podziwiać dziką przyrodę oraz spotkać żubry na własne oczy.


bkazimierz sm
bkazimierz sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama