Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 12:05
Reklama

Weekend na Białołęce: Kino plenerowe, potańcówka, teatr i warsztaty dla dzieci!

Radosne Lato na Białołęce zapowiada się pełne atrakcji dla mieszkańców i gości. W ramach wydarzeń kulturalnych odbędą się seanse plenerowe, potańcówki, spektakle teatralne oraz warsztaty dla dzieci.

Białołęcke Lato Filmowe – Wieloryb

Tym razem w ramach kina plenerowego będzie można obejrzeć film Wieloryb.

Kiedy? – Piątek, 7 lipca o godz. 21.30
Gdzie? – Park Henrykowski

"O Rety! Balety", czyli potańcówki na Białołęce – IV edycja

Potańcówka skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcieliby miło spędzić czas w towarzystwie osób lubiących bawić się i tańczyć. Prezentowana będzie lekka muzyka i znane, porywające do tańca przeboje. W trakcie nadchodzącego wydarzenia zagra DJ BB.

Kiedy? – Piątek, 7 lipca o godz. 17.00
Gdzie? – Park Henrykowski

Park Picassa - Kocykowanie

fot. Paweł Dąbrowski

Warszawskie kocykowanie to bezpłatne wydarzenie kierowane do dzieci do 10 roku życia i ich opiekunów. W otoczeniu zieleni na kocach, pufach i leżakach w warszawskich parkach będzie można m.in. obejrzeć przedstawienia dla najmłodszych czy wziąć udział w warsztatach tematycznych. Na Białołęce wydarzenie odbędzie się w Parku Picassa.

Program wydarzenia:

  • 12:00 – 16:00 Strefa kreatywnego budowania z klocków Lego i Duplo oraz integracyjno-edukacyjna eko-zabawa Sadzeniaki.
  • 12:30 spektakl Teatru Czarodzieja „Zaczarowana Zatoka” – Scenariusz napisany został w oparciu o bajkę polskiej pisarki, Haliny Auderskiej.
  • 14:30 Mały Teatrzyk – Cukrowe Laboratorium, czyli interaktywny pokaz naukowy i warsztaty stworzone specjalnie dla dzieci, aby odkryć tajemnice cukru i zrozumieć jego wpływ na nasze ciała.
  • 15:00 Spacer ekologiczny – prowadzący będzie opowiadać o różnorodnej florze i faunie Parku Picassa.

Kiedy? – Niedziela, 9 lipca od godz. 12.00
Gdzie? – Park Picassa

Baba Dżaga

Tym razem zapowiadany jest spektakl "Baba Dżaga" autorstwa Marcina Pałasza, oparty na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. Wędrując przez las, rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci boją się, że kobieta nie ma wcale w stosunku do nich dobrych zamiarów. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo uważa, że ludzie nie lubią jej. Dzieci namawiają staruszkę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako malarka, modelka, piosenkarka.

W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie rapowała. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga. Bajka jest napisana współczesnym językiem. Pełna humoru opowieść jest bardzo popularna wśród dzieci. Historia ta uczy młodych widzów, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy. Każdy zasługuje na szanse i odnalezienie swojej drogi w życiu. Spektakl stworzony w interaktywnej formie

Kiedy? – Sobota, 8 lipca o godz. 13.00
Gdzie? - Park im. Ireny Jarockiej

Nowe szaty króla

"Nowe szaty króla" to przedstawienie dla dzieci oparte, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

Opowiada ona o królu, który miał upodobanie do wykwintnych strojów. Jego próżność wykorzystują wszyscy dworzanie oraz dwóch przybyłych oszustów tkaczy. Oszuści opowiadają, że potrafią utkać niezwykły materiał niedostępny dla oczu głupców i niezdolnych do sprawowania swojego urzędu. Rzekomi tkacze pozorują pracę, nie tkając w rzeczywistości niczego, a wysłani do nich dworscy urzędnicy, nie chcąc dać się ośmieszyć i stracić stanowisk, udają, iż widzą cudowny materiał oraz przystają na opowieści oszustów. To samo zrobią wszyscy dworzanie. W rezultacie monarcha, mając być ubrany w niezwykłe szaty, których rzekomego nałożenia dopilnowują sami oszuści, pokazuje się swoim poddanym bez strojów. Mieszkańcy jednak, również nie widząc niczego, wolą się do tego nie przyznawać, aż nagle o tym fakcie głośno mówi niewinne dziecko, dwór jednak nie zwraca na to uwagi.

Kiedy? – Niedziela, 9 lipca o godz. 13.00
Gdzie? – Park Henrykowski


bajkowa Białołęka 2023
bajkowa Białołęka 2023

Potancowki
Potancowki

bajkowa Białołęka 2023 (1)
bajkowa Białołęka 2023 (1)

Always Wearing Mask When You Go Outside
Always Wearing Mask When You Go Outside


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama