Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 12:51
Reklama

Białołęcka Akademia Kajakowa: kajakiem po kanale i nie tylko

Urząd Dzielnicy Białołęka dofinansowuje Akademię Kajakową. Będzie można bezpłatnie popływać po Wiśle i Kanale Żerańskim. Fundacja Ave przygotowała również inne, weekendowe atrakcje.
Białołęcka Akademia Kajakowa: kajakiem po kanale i nie tylko

Autor: Fundacja Ave

Na terenie naszej rozległej dzielnicy działają liczne organizacje pozarządowe i inicjatywy społeczne. Jedną z nich jest fundacja Ave, zajmująca się edukacją, kulturą i sportem. W ramach swoich działań organizuje zajęcia zwane Akademią Kajakową. W tym roku jest trzecia edycja tego wydarzenia.

Białołęcka Akademia Kajakowa zaprasza na wspólne pływanie

W piątkowe wieczory organizowane są "kajakowe spacery" Kanałem Żerańskim. Start o 17:30 w Porcie Żerańskim, pływanie aż do zmroku. Fundacja Ave zapewnia kajaki, opiekę ratownika i sprzęt asekuracyjny. Udział jest bezpłatny, należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną, przy użyciu formularza

Zaplanowano jeszcze cztery takie spotkania. Najbliższe odbędzie się w nadchodzący piątek, 28-go lipca. Będzie to pływanie po Kanale Żerańskim.

Kolejne "kajakowanie" odbędzie się 11-go sierpnia o 17:30. Trasa: Wisłą na Kępę Tarchomińską. Spływ zakończy się około 20:30.

25 sierpnia to kolejny kajakowy spacer po Kanale Żerańskim. 

Ostatnie wydarzenie w ramach Białołęckiej Akademii Kajakowej odbędzie się 1-go września i będzie to ponownie spływ Wisłą na Kępę Tarchomińską. 

Spływy weekendowe

Dla tych, którym nie wystarcza pływanie po warszawskich akwenach, fundacja Ave przygotowała kilka wydarzeń weekendowych. 

5-go sierpnia odbędzie się spływ Pilicą. Zbiórka o 9:00 pod Urzędem Dzielnicy Białołęka. Organizator zapewnia transport busem do Inowłodza, gdzie rozpocznie się spływ. Warto zabrać prowiant i kiełbaski na ognisko, którym zakończy się ten pełen wrażeń dzień. Powrót pod Urząd Dzielnicy około 19:00. Koszt udziału w spływie to 40 złotych za osobę dorosłą, 20 za dziecko. 

27-go sierpnia Białołęcka Akademia Kajakowa zaprasza na wyprawę kajakowo - rowerową. Płynąc Wkrą uczestnicy pokonają dystans około 10 kilometrów, a kolejnych 12 przejadą na rowerach. Organizator zapewnia kajaki, osprzęt i przyczepę do przewozu rowerów, jednak jednoślad trzeba mieć swój. Koszt udziału w wyprawie - jak powyżej. I tak samo jak poprzednio, zbiórka o 9:00 pod białołęckim ratuszem.

W sobotę 2-go września będzie można popłynąć Wisłą na odcinku Smoszew - Czerwińsk. Jednak według aktualnych informacji, lista uczestników jest już pełna. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama