Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 10:05

Odstrzał dzików w Warszawie rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu

Odstrzał dzików w Warszawie może rozpocząć się już w tym miesiącu. Decyzję o przeprowadzeniu odstrzału podjął jeszcze w lipcu prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, z powodu zwiększonej obecności dzików w centrum miasta, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. W wiosennej i letniej porze roku lochy z młodymi często pojawiały się w centrum, co uniemożliwiało odstrzał.
Odstrzał dzików w Warszawie rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu

Źródło: Radio Kolor

W rozmowie z reporterem Radia Kolor, dyrektorka koordynatorka do spraw Zielonej Warszawy, Magdalena Młochowska, powiedziała, że planowany jest odstrzał dwustu dzików oraz interwencyjne uśpienie kolejnych pięćdziesięciu. Ze względu na zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń, dziki nie mogą zostać przetransportowane z powrotem do lasu.

Zwierzęta coraz częściej pojawiają się na osiedlach, w parkach miejskich, a nawet w okolicach szkół i placów zabaw, co stanowi poważne zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci. W pierwszej połowie roku miejskie służby otrzymały tysiące zgłoszeń dotyczących dzików na terenie miasta.

Decyzja o odstrzale ma na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, ale również ochronę samych dzików przed rozprzestrzenianiem się choroby.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze