Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 10:36

Remont na Kątach Grodziskich

W dniu 18 października rozpocznie się oczekiwana przebudowa ulicy Kąty Grodziskie na Białołęce. Planowane prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz wygody korzystania z tej ważnej arterii. Ulica zostanie wyłączona z ruchu pomiędzy ulicami Berensona a Zdziarską, przygotowując się na przemiany, które potrwają do pierwszej połowy 2025 roku.
Remont na Kątach Grodziskich

Źródło: infoulice.um.warszawa.pl

Przebudowa objąć ma odcinek o długości około 1,7 kilometra, rozciągający się między ulicą Berensona a Zdziarską. Nowa konfiguracja drogi przewiduje jedną jezdnię, z jednym pasem w każdym kierunku. Jednakże, to nie tylko kierowcy odczują zmiany – dla pieszych planowane są obustronne chodniki oraz nowoczesne oświetlenie, zapewniające większe poczucie bezpieczeństwa. W ramach kompleksowej przebudowy, ulica zyska również więcej zieleni, w postaci 84 drzew, takich jak klony i jabłonie ozdobne, oraz 400 krzewów kaliny i tawuły.

Równocześnie z pracami drogowymi, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przystąpi do budowy kanalizacji ściekowej na ulicy Kąty Grodziskie. Rozpoczęcie tych prac planowane jest już w najbliższą środę.

W związku z remontem, wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od 18 października ulica będzie zamknięta pomiędzy rondem na skrzyżowaniu z ulicą Zdziarską a rondem przy ulicy Berensona. Umożliwiony będzie jedynie dojazd do posesji, a autobusy Warszawskiego Transportu Miejskiego dostosują swoje trasy.

Objazdy obejmą ulice Berensona, Ostródzką i Zdziarską, które umożliwią ominiecie zamkniętego odcinka. Dodatkowo, ulice Pszeniczna i Stogi będą jednokierunkowe i dostępne jedynie dla mieszkańców, a ich dojazd zostanie uregulowany przez inne trasy.

Autobusy linii 120 i 234 również zmienią trasy, poruszając się objazdami, aby zapewnić ciągłość komunikacji. Informacje na temat nowych tras autobusów będą dostępne dla mieszkańców.

Przebudowa ulicy Kąty Grodziskie, wspólnie prowadzona przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, przewidziana jest do zakończenia w pierwszej połowie 2025 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 35,5 mln złotych, z dofinansowaniem w wysokości 5 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą prac jest firma WOD-KAN-BRUK Sp. z o.o. Mieszkańców zachęca się do śledzenia informacji dotyczących zmian w ruchu oraz korzystania z alternatywnych tras podczas prac remontowych.

Przeczytaj również: Dlaczego Port Żerański to NIE miejsce na bloki?

Co jakiś czas wraca temat zabudowy Portu Żerańskiego, forsowany przez deweloperów i… miejskie Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Przypomina to cytat ze znanego filmu animowanego, pod hasłem „A teraz szybko, zanim zdamy sobie sprawę, że to bez sensu!”. Zabudowa terenów zieleni w Porcie Żerańskim nie ma bowiem sensu - ani ekonomicznego (z perspektywy miasta i dzielnicy), ani rozwojowego, ani środowiskowego.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ