Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 11:23

Uwaga! W weekend metrem nie pojeździsz

W sobotę i niedzielę, 21 i 22 października, linia metra M1 będzie działać jedynie pomiędzy stacjami Młociny a Politechnika z powodu prac modernizacyjnych na odcinku Kabaty - Politechnika. W tym czasie, zamiast metra, dostępne będą zastępcze autobusy linii ZM1 i tramwaje linii 74.
Uwaga! W weekend metrem nie pojeździsz

Źródło: um.warszawa.pl

Modernizacja dotyczy podstacji trakcyjno-energetycznych zasilających podziemną kolejkę na trasie Kabaty - Politechnika. To kolejna z serii modernizacji przeprowadzanych przez Zarząd Transportu Miejskiego i Metro Warszawskie.

Linia autobusowa ZM1 zastąpi metro, kursując między pl. Konstytucji a Kabatami od rannych godzin porannych do późnych godzin nocnych. Autobusy będą dostępne co około 4-5 minut w najbardziej uczęszczanych godzinach.

Tramwaje linii 74 będą również działały jako alternatywa dla metra, obsługując trasę WYŚCIGI – Puławska – Marszałkowska – Nowowiejska – L. Krzywickiego – Filtrowa – pl. G. Narutowicza – PL. NARUTOWICZA. W ciągu dnia będą kursować co 7-8 minut, a poza tym co 10 minut, z nocnymi odjazdami co około 15 minut w synchronizacji z przyjazdami metra na stację Politechnika.

Warto zauważyć, że linia autobusowa 192 zostanie zawieszona w weekend 21-22 października, a autobusy o większej pojemności zostaną skierowane na trasy linii 200 i N34.

Przeczytaj również: Co zrobić z banerami po wyborach?

Banery wykonane z ażurowej siatki lub tkaniny powlekanej PCV są dość trwałymi materiałami, dlatego zdarzają się kreatywni projektanci, którzy produkują z nich torby. Stowarzyszenie Kreatywni już trzykrotnie ogłaszało zbiórkę niepotrzebnych banerów, by przerobić je na coś pożytecznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ