Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 10:24

Zarzuty dla 19-latka i 21-latka za napad na dostawcę jedzenia

Policjanci zatrzymali 19-latka i 21-latka podejrzanych o rozbój na dostawcy jedzenia. Mężczyźni zaatakowali kuriera, pobili go i okradli - poinformowała w środę kom. Paulina Onyszko z białołęckiej komendy policji. Obu grozi kara od 2 do 15 lat więzienia.
Zarzuty dla 19-latka i 21-latka za napad na dostawcę jedzenia

Źródło: Canva

Do napadu doszło na terenie osiedla mieszkaniowego przy ulicy Ciołkosza na Białołęce.

"Dostawca jedzenia został zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Napastnicy bili go rękami, kopali i przydusili, a na koniec zabrali mu dostarczone zamówienie. Kurier, gdy chciał odzyskać paczkę, został uderzony w głowę szklaną butelką przez jednego z napastników" - przekazała kom. Paulina Onyszko.

Ranny dostawca trafił do szpitala, gdzie go opatrzono i pozostawiono na obserwacji.

Powiadomieni o sprawie funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania napastników. Niedługo potem w mieszkaniu przy ulicy Odkrytej zatrzymali 19-latka.

"Mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ, gdzie przedstawiono mu zarzut za dokonanie rozboju. Sąd zdecydował, że młody mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym" - podała Onyszko.

Dodała, że policjanci zatrzymali, również jego 21-letniego wspólnika. Mężczyzna usłyszał zarzut. Zastosowano wobec niego dozór policji.(PAP)

  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze