Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 10:25

Spotkanie w Nautilusie

Spotkanie z psycholożką i terapeutką w Nautilusie na Pancera.
Spotkanie w Nautilusie

Źródło: Biblioteka Publiczna Warszawa Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • spotkaniu w bibliotece
  • problemach nastolatków
  • "burzy hormonów"

W imieniu organizatorów zapraszamy w dniu 8 stycznia 2024 r. do Biblioteki Multimedialnej Nautilus, ul. Pancera 18, na godzinę 19.00 na spotkanie z psycholożką i terapeutką po szkole psychoterapii Magdą Mastalerz. Spotkanie nosi tytuł "Razem w czasie burzy (hormonów)" , podczas spotkania będą prowadzone rozmowy dotyczące więzi z nastolatkami.

Burza hormonów u nastolatka to przyczyna wielu domowych konfliktów. Okres dojrzewania jest niezwykle trudny zarówno dla dziecka, które kształtuje swoją osobowość, szuka własnych dróg i pragnie większej niezależności, jak i dla rodziców, którym ciężko jest zaakceptować, że ich dziecko staje się dorosłe. Problemy wieku dojrzewania to między innymi brak zrozumienia u rodziców i poczucie ograniczenia. Chociaż nieporozumień w tym czasie trudno jest uniknąć, warto pamiętać, że szczera rozmowa z dzieckiem może poprawić stosunki w rodzinie i sprawić, że faza buntu minie bez poważniejszych konsekwencji.
Warto pokazać dziecku, że mamy do niego zaufanie. Należy przy tym jasno określić zasady i konsekwentnie się ich trzymać. Jeśli dziecko o to prosi, pozwólmy mu zorganizować imprezę. Z góry zaznaczmy jednak do której godziny ma trwać. Ponadto powinniśmy dać dziecku nieco przestrzeni. Pozwólmy mu wpłynąć na kształt jego najbliższego otoczenia – wystrój pokoju, własne ubrania. Dajmy mu możliwość wyboru i głosu w ważnych sprawach rodziny. Wtedy nastolatek poczuje, że traktujemy go poważnie. Na wszystkie pytania i problemy zgromadzonych uczestników spotkania odpowie doświadczona psycholożka Magdalena Mastalerz.

Magda Mastalerz, psycholożka, psychoterapeutka, trenerka. Pracuje z młodzieżą oraz wspiera rodziców w opiece nad dziećmi. Prowadzi terapie indywidualne, a także terapie par.

Na spotkanie obowiązują zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu: (22) 6146080


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze