Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 08:29

Ruszył kolejny plebiscyt Warszawiaki

W 8. edycji plebiscytu to mieszkańcy Warszawy wybiorą zwycięzców.
  • Źródło: warszawiaki.pl
Ruszył kolejny plebiscyt Warszawiaki

Źródło: warszawiaki.pl

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • plebiscycie Warszawiaki
  • zasadach głosowania w plebiscycie
  • możliwości zgłoszenia osób, miejsc, wydarzeń

W 8. edycji plebiscytu mieszkańcy Warszawy wybiorą zwycięzców w 11 kategoriach: Kawiarnię, Restaurację, Sport, Kulturę, Rozrywkę, Zdjęcie, Inicjatywę, Wydarzenie, Dzielnicę i Warszawiaka Roku. Tegoroczną „nowością” jest kategoria: Warszawa w sieci!

Warszawiaki to plebiscyt, który odbywa się pod patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowskiego, a zainaugurowany w 2014 r przez dziennikarza i warszawiaka Bartosza Kańtocha. 
Jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają jednak mieszkańcy miasta, którzy zarówno zgłaszają swoje propozycje, jak i wybierają zwycięzców w głosowaniu finałowym.

– W ósmej edycji plebiscytu wracamy do kategorii „Warszawa w sieci”, która doceni internetowych twórców propagujących wiedzę o stolicy w najróżniejszych mediach społecznościowych. Jest ich coraz więcej, mają ogromną liczbę obserwatorów i wykonują kapitalną robotę dla naszego miasta! Nie można o nich zapominać.  – podkreśla Bartosz Kańtoch, pomysłodawca wydarzenia i dodaje: – Styczeń w tym plebiscycie jest bardzo ważny! W tym miesiącu każdy Warszawiak może zaproponować swoje nominacje na stronie www.warszawiaki.pl i to właśnie na ich podstawie ogłoszeni zostaną finaliści. Niemal każdego tygodnia słyszę pytania o warszawskie miejsca warte polecenia. Na spotkania
w gronie rodzinnym, ze znajomymi lub dziećmi. A jest ich tak wiele, że czasami trudno wskazać tę najlepszą. – przyznaje pomysłodawca plebiscytu Bartosz Kańtoch i dodaje: – Warszawiaki mają być coraz widoczniejszym drogowskazem z najważniejszymi punktami na mapie Warszawy. To ważny azymut zarówno dla mieszkańców jak i turystów przyjeżdżających do stolicy.

Nominacje we wszystkich kategoriach – łącznie 118 finalistów – po 10 w 10 kategoriach oraz 18 dzielnic Warszawy ogłoszone zostaną 5 lutego 2024 r. Tego dnia rozpocznie się też głosowanie finałowe, które potrwa do 29 lutego br. Do kogo powędrują wyróżnienia w postaci kultowych statuetek? Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się z początkiem marca. Na laureatów czekają nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze