Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 10:16

Drzewo genealogiczne- zajęcia edukacyjne

Biblioteka Nautilus zaprasza na zajęcia edukacyjne „Moje genealogiczne drzewo”.
  • Źródło: Biblioteka Publiczna Białołęka
Drzewo genealogiczne- zajęcia edukacyjne

Źródło: Biblioteka Publiczna Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • zajęciach edukacyjnych
  • drzewie genealogicznym
  • sposobie tworzenia drzewa przodków

6 marca 2024 roku o godzinie 9:00 Biblioteka Nautilus zaprasza na zajęcia edukacyjne „Moje genealogiczne drzewo”.

W czasie spotkania porozmawiamy o genealogii, czym jest i czego dzięki niej można się dowiedzieć. Zgłębimy wiedzę na temat naszej przeszłości zarówno nieodległej jak i tej z czasów prehistorycznych.

Drzewo genealogiczne – potoczna nazwa tablicy potomków, sporządzonego dla danej osoby (zwanej probantem).

Bardzo często nazwę drzewo genealogiczne rozszerza się na przykłady innych rodzajów wykresów genealogicznych (tj. na tablica przodków lub wspólną tablicę pokrewieństw), bądź innych publikacji o danej rodzinie (np. książki, rodzinne strony internetowe). W praktyce pod drzewem genealogicznym może się kryć zarówno wykres (tablica) czyichś potomków (tzw. descendentów), jak i przodków (tzw. ascendentów).

Drzewa genealogiczne tworzy się odręcznie albo (współcześnie) przy pomocy programów genealogicznych lub innych programów biurowych (patrz: wykonanie tablic genealogicznych).

Tradycyjnie drzewo genealogiczne powinno przedstawiać descendentów jednego protoplasty. Wówczas przodkowie stanowią korzenie tego drzewa, a potomkowie — gałęzie i listki. Tak też przedstawia się artystycznie wykonane tablice potomków. Niekiedy w podobnej stylizacji przedstawiane są również tablice przodków.

Zajęcia są skierowane do grup zorganizowanych w wieku 7+, obowiązują zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu: 22 614 60 80.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze