Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 09:37

Koncert Piotra Polka w BOK

24 marca zapraszamy na koncert Piotra Polka w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Vincenta van Gogha 1.
  • Źródło: Dzielnica Białołęka
Koncert Piotra Polka w BOK

Źródło: Dzielnica Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • koncercie w BOK
  • Piotrze Polku
  • wejściówkach na koncert

24 marca o godzinie 18.00 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Vincenta van Gogha 1 odbędzie się koncert Piotra Polka wraz z zespołem.

Piotr Polk to polski aktor filmowy, serialowy i teatralny oraz wokalista. Zdobył popularność dzięki roli inspektora Oresta Możejki w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie występuje od 2008 r. Był finalistą drugiej edycji programu "Jak oni śpiewają". W 2019 r. zasiadł gościnnie w jury w jednym odcinku 11. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Był trzykrotnie nominowany do Telekamery w kategorii "Najlepszy aktor".

Polk skończył szkołę muzyczną i technikum elektroniczne. W 1986 r. został absolwentem Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W trakcie studiów zaprzyjaźnił się z Wojciechem Malajkatem i Zbigniewem Zamachowskim, z którymi później występował na scenie, m.in. w przedstawieniu "Klub hipochondryków" w Teatrze Syrena.

Piotr Polk w latach 1986-1987 występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, natomiast od 1987 do 1992 r. należał do zespołu Teatru Studio w Warszawie. Od 1997 r. współpracuje ze wspomnianym Teatrem Syrena w Warszawie.

Na dużym ekranie debiutował jeszcze w czasie studiów, w filmie "Żuraw i czapla" (1985). Można było go oglądać również w takich filmach jak: "Kanclerz" (1989), "Sztuka kochania" (1989), "Napoleon" (1990), "Panny i wdowy" (1991), "Dama kameliowa" (1994) czy też "Pułkownik Kwiatkowski" (1995), gdzie główne role zagrali Marek Kondrat i Renata Dancewicz. Widzom docenili kreację Piotra Polka w filmie "Na układy nie ma rady" (2017), gdzie wcielał się w postać Lecha Pazernego.

Aktor najbardziej znany jest jednak z ról serialowych. Zagrał m.in. w takich produkcjach jak: "Samo życie", "Codzienna 2 m 3", "Kopciuszek", "Plebania", "Marzenia do spełnienia", "Bao-Bab, czyli zielono mi", "Miasto z morza", "Lekarze", "Prawo Agaty" czy też "W rytmie serca". Sławę przyniosła mu natomiast rola inspektora Oresta Możejki w serialu "Ojciec Mateusz", w którym występuje od 2008 r.

Piotr Polk od początku swojej kariery udziela się wokalnie. Na przełomie lat 80. i 90. współpracował z Agnieszką Osiecką, biorąc udział w kilkunastu odcinkach telewizyjnego programu "Sentymenty". Brał udział we wrocławskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, śpiewał w kabarecie Jana Pietrzaka. Największą popularność jako wokalista zdobył jesienią 2007 r., kiedy dostał się do finału drugiej edycji telewizyjnego show "Jak oni śpiewają". Efektem tego jest album, zatytułowany "Polk In Love", który ukazał się w czerwcu 2008 r. Na płycie znalazły się standardy muzyki rozrywkowej drugiej połowy XX wieku. Trzy lata później na rynku ukazał się drugi album aktora, zatytułowany "Mój film".

Podczas tego wyjątkowego koncertu Piotr Polk wykona utwory z płyty "Mój film" oraz covery (między innymi "Zielono mi" Agnieszki Osieckiej). "Mój film" to płyta szczególna i bardzo osobista. W śpiewanych na niej historiach każdy z pewnością znajdzie kawałek swojego życia. Piosenki zostały uszyte na miarę i to w dodatku przez najlepszych krawców. O warstwę tekstową zadbali: Jan Wołek, Wojciech Kejne, Marek Dutkiewicz. Nad warstwą muzyczną pracowali znakomici polscy kompozytorzy tacy jak: Seweryn Krajewski, Krzesimir Dębski, Włodzimierz Korcz, Jarosław Kukulski i wielu innych.

Wejściówki będą dostępne w systemie elektronicznym (obowiązuje losowanie) pod adresem: https://bialoleka.um.warszawa.pl/-/koncert-piotra-polka

(link będzie aktywny od godz. 9.00 w dniu 11 marca 2024 r.)

Rejestracja na wejściówki w dniach 11 -13 marca. Wszystkie wyłonione osoby zostaną poinformowane o wyniku oraz sposobie odbioru zaproszenia drogą elektroniczną w dniu 14.03.2024 r. na adres e-mail podany w formularzu. Odbiór wejściówek od 15 do 18 marca w kasie Białołęckiego Ośrodka Kultury - ul. Vincenta van Gogha 1.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze