Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 08:26

Próbował ukraść auto- został zatrzymany

W poniedziałek późnym wieczorem policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego komisariatu na Białołęce zatrzymali mężczyznę, który próbował ukraść samochód.
  • Źródło: KRPVI
Próbował ukraść auto- został zatrzymany

Źródło: pixabay

WS tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • próbie kradzieży auta
  • zatrzymaniu mężczyzny
  • działaniach Policji

Poniedziałkowe zgłoszenie, które około 21.20 dotarło do policjantów z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego na Białołęce dotyczyło próby kradzieży samochodu. Na miejscu oczekiwał na mundurowych świadek tego zdarzenia, który widział obcego mężczyznę w aucie swojego sąsiada i zaalarmowany właściciel renaulta.

Policjanci po ustaleniu niezbędnych informacji o zdarzeniu wezwali na miejsce funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo - śledczej, by zabezpieczyli ślady tego przestępstwa. Jednym z nich był telefon pozostawiony przez "intruza".

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który zjawił się w pobliżu miejsca interwencji. Na widok radiowozu gwałtownie zawrócił. Ponieważ jego wygląd pasował do opisu podanego przez świadka, policjanci nie pozwolili mu uciec.

41-latek na różne sposoby starał się wytłumaczyć swoją obecność w tym miejscu. Mundurowi bardzo szybko udowodnili, że telefon znaleziony w renaulcie należy do niego. Nie mając wątpliwości, że mężczyzna ma bezpośredni związek z tym zdarzeniem zatrzymali go i przewieźli do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego dotarli do informacji z których wynikało, że 41-latek w przeszłości wiele razy był karany za różne przestępstwa, w tym za kradzieże z włamaniem i przebywał w areszcie. Na podstawie zebranego materiału dochodzeniowcy przedstawili mężczyźnie zarzut za usiłowanie kradzieży samochodu działając w recydywie. 41-latkowi grozi surowsza kara.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze