Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 13:15

Więcej pociągów na linii Legionowo-Warszawa

Mieszkańcy Białołęki i Legionowa, którzy codziennie dojeżdżają do Warszawy, mogą spodziewać się poprawy w komunikacji miejskiej.
  • Źródło: www.wtp.pl
Więcej pociągów na linii Legionowo-Warszawa

Źródło: www.wtp.pl

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • pociągach z legionowa do warszawy
  • planach kolei
  • zwiększeniu ilości pociągów

Jak informuje portal Legio24.pl, Urząd Miasta Legionowo w porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego, pracuje nad zwiększeniem liczby pociągów SKM z 38 do 60 dziennie. Ta zmiana ma na celu złagodzenie problemów z tłokiem w pociągach do stolicy.

Długie rozmowy z warszawskim przewoźnikiem zaowocowały planem, który zwiększy liczbę pociągów o ponad 60%. Większość nowych połączeń będzie kursować przez Dworzec Gdański, reszta przez Dworzec Wschodni.

Choć szczegóły dotyczące terminu wprowadzenia nowych połączeń nie są jeszcze znane, urząd obiecuje, że więcej informacji zostanie podanych w najbliższym czasie.

Zwiększenie liczby pociągów między Legionowem a Warszawą jest utrudnione przez ograniczoną przepustowość torów, z których tylko trzy są dostępne. To główna przeszkoda w rozbudowie usług SKM.

Inicjatywa jest rzeczywiście niezwykle ważna, ze względu na panujący codziennie tłok w pociągach.

Dzięki współpracy udało się osiągnąć porozumienie, które przyniesie korzyści wszystkim mieszkańcom – mówi Kamil Stępkowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Andrzej 18.04.2024 10:39
A co z większym wykorzystaniem stacji na Choszczówce

PRZECZYTAJ