Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 11:47

Sprzątamy Białołękę

Tradycyjnie na Białołęce mobilizujemy się, żeby posprzątać swoją okolicę, parki, lasy, skwery, ulice.
  • Źródło: Dzielnica Białołęka
Sprzątamy Białołękę

Źródło: pixabay

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • dniu ziemi
  • akcji sprzątania Białołęki
  • przyrodzie i jej wartościach 

22 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.
Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Z tej okazji tradycyjnie na Białołęce mobilizujemy się, żeby posprzątać swoją okolicę, parki, lasy, skwery, ulice.

W połowie tygodnia Urząd Dzielnicy poinformuje Was o konkretnych terminach i lokalizacjach w których w tym roku będziemy sprzątali - wstępny termin 20-21 kwietnia.

Urząd, podobnie jak przy poprzednich akcjach sprzątania zapewni rękawice i worki.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chcących wziąć udział w akcji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ