Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 11:31

Mistrzowie Parkowania #4 - tak parkują na Białołęce

Czwarta edycja białołęckich Mistrzów Parkowania przyniosła nowe drogowe absurdy. Niezależnie od regionu dzielnicy, ,,geniuszów' parkowania nie brakuje.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • o serii mistrzowie parkowania,
  • o piratach drogowych z tego tygodnia.

Rozpoczynamy nowy cotygodniowy cykl - Mistrzowie Parkowania. Jest to seria prezentująca największe przewinienia w parkowaniu na Białołęce w danym tygodniu. Fotografie prezentujemy w galerii na dole artykułu. 

W czwartej edycji ,,Mistrzów" odwiedziliśmy Tarchomin i Nowodwory. Załączone w galerii zdjęcia pochodzą z okresu kilku dni. Tak też będzie w każdym odcinku serii. 

Nowe edycje cyklu publikowane będą co tydzień w piątkowe południe.

Piraci drogowi na białołęckich parkingach

Na poniższych zdjęciach dostrzec możemy następujące przewinienia:

Niszczenie zieleni. Mandat: do 1000 zł – KW Art. 144. 1.
Zastawienie chodnika (mniej niż 1,5 m). Mandat: 100 zł – PoRD Art. 47. 1.
Korzystanie niezgodnie z przeznaczeniem (np. parkowanie na zieleni lub sug. przejściu dla pieszych). Mandat: do 3000 zł – PoRD Art. 45. 1.4.

Zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub przejeździe dla rowerów, a także w odległości poniżej 10 m od tego przejścia lub przejazdu (na drodze dwukierunkowej również 10 m za przejściem lub przejazdem). Mandat od 100 do 300 zł (PoRD Art. 49. 1.2. Zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem).
Zatrzymanie na drodze dla rowerów Przepisy są tutaj jednoznaczne. Na drodze dla rowerów nie wolno ani parkować, ani nawet się zatrzymywać 'na chwilę. Mandat: 100 zł (5 pkt)(PoRD Art. 49. 1.11. Zabrania się zatrzymania pojazdu na na drodze dla pieszych i rowerów, drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów oraz w śluzie dla rowerów, z wyjątkiem roweru.)

Parkowanie poza liniami wyznaczającymi miejsce postojowe. Mandat 100 zł - 1 punkt karny, KW art. 92 § 1 w związku z § 90 ust. 2-3 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ