Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 09:56

"Barokowy zawrót głowy"

"Koncerty z Munianią" to projekt w formie cyklu interaktywnych koncertów dedykowanych rodzinom z małymi dziećmi w wieku 0-6 lat oraz oferta koncertów do przedszkoli.
  • Źródło: Dzielnica Białołęka
"Barokowy zawrót głowy"

Źródło: pixabay

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • koncertach dla dzieci
  • ofercie dla przedszkoli
  • możliwości zapisu na wydarzenie

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na "Barokowy zawrót głowy' w ramach Koncertów z Munianią.

Koncert odbędzie się  25 maja br. w godz. 11.00-12.00 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębocka 66. 

Link do wydarzenia / zapisy  – https://www.muniania.pl/wydarzenia

Podążając za popularnymi utworami Jana Sebastiana Bacha czy Friedricha Händla dzieci poznają całe bogactwo barw i nastrojów tej niezwykłej epoki w muzyce jaka jest barok.
Wydarzenie realizowane przez Fundację Muniania i dzięki współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, a współfinansowane ze środków m.st. Warszawy - Dzielnicy Białołęka.

Koncepcja koncertów interaktywnych zainspirowana jest teorią uczenia się muzyki E. E. Gordona - amerykańskiego naukowca, specjalisty od psychologii muzyki, wykładowcy i muzyka, który jest twórcą bazującej na licznych badaniach empirycznych koncepcji wykorzystania edukacji muzycznej w rozwoju dziecka. Według niego muzyka powinna być obecna w życiu dziecka od samego początku, ponieważ stanowi jeden z najsilniejszych bodźców wspomagających jego rozwój. Poprzez zabawy z muzyką  koncerty te realizują potrzebę wspierania rozwoju najmłodszych uczestników życia kulturalnego Warszawy. 

Każdy koncert trwa ok. 50 minut i prezentowany jest na nim różnorodny repertuar realizowany przez zespoły instrumentalne i wokalne, w przerwach między utworami przeprowadzone będą zabawy muzyczne, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy specjalizujący się w teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. 

W ramach tych zabaw wyróżnić należy:
- rytmiczanki, kształtujące poczucie rytmu 
-  śpiewanki, kształtujące słuch muzyczny i poczucie tonalności. 
Wszystkie zabawy dopasowane są do tematyki koncertu.
Koncerty zakładają stały element twórczej aktywności odbiorców - tak rodziców, jak i dzieci poprzez rozwijanie ich percepcji oraz wrażliwości muzycznej. 
Głównym celem projektu jest uwrażliwienie dzieci na muzykę od najmłodszych lat oraz integrację społeczności lokalnej rodzin z małymi dziećmi, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Białołęki.

„Wydarzenie realizowane dzięki współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Współfinansowane jest ze środków m.st. Warszawy”.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ