Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 10:27

Muzyka klasyczna zabrzmi na Białołęce

Projekt "Spotkaj się z muzyką na Białołęce" to koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się na terenie Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy.
Muzyka klasyczna zabrzmi na Białołęce
gra na skrzypcach

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • koncercie muzyki klasycznej
  • terminie koncertu
  • artystach biorących udział w tym niezwykłym wydarzeniu

W dniu 9 czerwca zabrzmią najpiękniejsze dzieła literatury muzycznej w wykonaniu wybitnych artystów. Koncert zostanie wykonany przez skrzypaczkę Różę Lorenc i organistę Wiktora Brzuchacza - jednego z najbardziej aktywnych i rozpoznawalnych polskich duetów koncertujących na czołowych festiwalach kameralno-organowych. 

Kim są artyści?

Róża Lorenc (skrzypce) – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych oraz kameralnych. Występowała na czołowych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. Warszawska Jesień, Chopin i jego Europa, Wiosna Młodych Kameralistów, Festival Bled oraz La Folle Journee. Koncertowała m.in. we Włoszech, Niemczech, Austrii i Słowenii oraz dokonała licznych nagrań płytowych dla wytwórni DUX. Uczestniczka prestiżowych kursów mistrzowskich – Summer Music Academy Hundisburg Castle w Niemczech oraz International Music Forum Trenta pod patronatem Filharmonii Wiedeńskiej. Wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Gra na skrzypcach wykonanych w 1817 roku przez Pietro Barbieriego, mistrza włoskiej szkoły lutniczej.

Wiktor Brzuchacz (organy) – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Konserwatorium w Saint-Germain-en-Laye we Francji. Jest laureatem „Złotego Lauru Młodego Organisty” na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Giżycku. Koncertował m.in. w Niemczech, Holandii, Francji i Rosji. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry”, cyklu letnich koncertów „Spotkaj się z muzyką w Warszawie” oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Basilica Augustoviensis”. Od 2021 roku prowadzi klasę organów w Akademii Katolickiej „Collegium Joanneum” w Warszawie.

Artyści zachwycają publiczność oryginalnym repertuarem składającym się zarówno z utworów niezwykle rzadko wykonywanych na scenach muzycznych, jak i autorskich transkrypcji znanych utworów orkiestrowych. Wiodącym celem niniejszego zadania jest wzbogacenie oferty kulturalno-edukacyjnej Dzielnicy Białołęka, a także umożliwienie mieszkańcom udziału w bezpłatnych przedsięwzięciach z zakresu kultury oraz pogłębianie wiedzy i wrażliwości artystycznej.

Podczas koncertu konferansjer opowie zgromadzonej publiczności o wykonywanych dziełach, przybliży sylwetki kompozytorów oraz przedstawi ciekawostki dotyczące poszczególnych utworów. Działanie to będzie stanowić ważny element edukacyjny projektu. Dzięki temu odbiorcy poszerzą swoją wiedzę z zakresu sztuki muzycznej oraz lepiej zrozumieją warstwę dźwiękową wykonywanych utworów. Projekt będzie zatem nośnikiem wiedzy o kulturze.

Zadanie publiczne realizowane przez  Stowarzyszenie JAX i jest finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnicę Białołęka.

Gdzie odbędzie się koncert?

Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 9 czerwca o godz. 19:00 w Kościele Św. Jakuba przy ul. Mehoffera 4.
 

Wstęp wolny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ