Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:16

Budowa szkoły na ul. Świderskiej na finiszu!

Coraz bliżej finiszu budowy nowej szkoły na Białołęce przy ul. Świderskiej. Na działce o powierzchni ponad 3,2 ha powstaje 36-oddziałowa placówka dla blisko 900 uczniów. Pierwsze zajęcia już we wrześniu 2024!
Budowa szkoły na ul. Świderskiej na finiszu!
budowa Szkoły Podstawowej na ul. Świderskiej

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • budowie nowej szkoły na ul. Świderskiej
  • pracach wykonywanych obecnie na budowie
  • wyglądzie nowej szkoły

Szkoła z 36 oddziałami dla 900 uczniów

Na działce o powierzchni ponad 3,2 ha powstaje 36-oddziałowa placówka dla blisko 900 uczniów (32 klasy I-VIII i 4 „zerówki”, w tym oddział integracyjny). Poza tym zespół boisk, plac zabaw, parking i terenem zieleni. Wykonawca inwestycji zbuduje też zjazdy i przebuduje skrzyżowanie Świderskiej i Ćmielowskiej, które zapewnią obsługę komunikacyjną szkoły.

Projekt placówki powstał w oparciu o pracę, która zwyciężyła w ogłoszonym przez urząd dzielnicy konkursie architektonicznym. To dzieło pracowni architekta Piotra Bujnowskiego.

Szkołę podzielono na bloki funkcjonalne i  grupy klas. Ważnym miejscem w szkole będzie wewnętrzny plac otoczony otwartymi schodami i balkonami.  Tu przewidziano również bibliotekę, jadalnię, szatnie, świetlice i pomieszczenia administracyjne. Przed wejściem do szkoły powstaną kaskadowo ułożone siedziska na kształt amfiteatru jako punkt integracji i odpoczynku.

Jak przebiega budowa?

Obecnie gotowe są mury, posadzki, zadaszenie - w tym dachy zielone. Obiekt ma już stolarkę okienno-drzwiową. Ukończono elewację z cegły. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz szkoły – posadzki, sufity, okładziny ścienne, gresy w łazienkach, technologia kuchni.

W toku montaż oświetlenia boisk na dachu. Równocześnie kontynuowana jest budowa boisk zewnętrznych, placów zabaw oraz infrastruktury komunikacyjnej – powstają alejki chodnikowe i miejsca postojowe. Wykonawca przebudowuje skrzyżowanie Świderskiej z Ćmielowską.

"Zielona klasa"

Posadzonych zostanie też ok. 80 drzew na szkolnym podwórku. Na zielonej polanie w sąsiedztwie lasu łęgowego przewidziano utworzenie „zielonej klasy”, która umożliwi przeprowadzenie lekcji na świeżym powietrzu.

Wybrany w przetargu wykonawca ma 20 miesięcy na realizację inwestycji. Szkoła powinna być więc gotowa już w połowie lipca 2024 roku. Zgodnie z planem dzieci pójdą do nowej szkoły z początkiem roku szkolnego 2024/25.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JOLKA 13.06.2024 19:24
A co z komunikacją autobusową, już w tej chwili ciężko jest się dostać do aut. 152 na pętli na Tarchominie. Młodzież siedzi z telefonami przed oczami a starzy stoją jak wracają z pracy.

Grzegorz 14.06.2024 12:43
A czy to jest najważniejsza rzecz? Ważne jest ze dzieci beda mialy komfortowe warunki do nauki

PRZECZYTAJ