Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:17

4 lodziarnie na Białołęce, które MUSISZ odwiedzić

Znudziły Ci się klasyczne sklepowe lody? Szukasz lokalnych miejsc, w których skosztujesz tego letniego deseru? Przedstawiamy listę 4 białołęckich lodziarni, które pokochasz.
4 lodziarnie na Białołęce, które MUSISZ odwiedzić
lody w wafelku

Źródło: pixabay

W tym artykule przeczytasz m.in.: 

  • gdzie kupić lody na Białołęce
  • o lokalnych lodziarniach na terenie dzielnicy.

Już za kilkanaście dni w czwartek 20 czerwca, rozpocznie się kalendarzowe lato. Dla jednych okres ten kojarzy się z wypoczynkiem, dla innych z ciepłymi i długimi dniami, a jeszcze dla innych z…lodami! 

Jak się okazuje, ten uwielbiany przez nas deser jest prawie tak stary, jak historia człowieka! Pierwsze wzmianki o lodach pochodzą z Chin około 2000 lat p.n.e., gdzie mieszano śnieg z owocami i miodem. W starożytnej Persji używano śniegu do chłodzenia syropów owocowych. Do Europy lody trafiły dzięki podróżom Marco Polo, który przywiózł przepisy z Chin do Włoch w XIII wieku. Włoskie lody, znane jako gelato, zyskały popularność w całej Europie. W XVII wieku pojawiły się we Francji i Anglii. W XIX wieku produkcja lodów stała się masowa, dzięki wynalazkom takim jak zamrażarka i maszynka do lodów. 

Gdzie zatem skosztować na Białołęce lodów, które nie tylko nas ochłodzą, ale i będą powiązane z długą i bogatą lodową tradycją? Odpowiedź zamieszczamy później.

Lodziarnia Ulubiona

Ta lokalna sieć lodziarni 1 z 9 swoich lokali posiada na Białołęce. Znajduje się ona na ul. Czarodzieja 2. Produkt, który serwują "lodziarze" dla Państwa, jest wynikiem ponad 20-letniego doświadczenia popartego rzemieślniczymi dyplomami zawodowymi.

Trzeba przyznać, że lody są wyrabiane codziennie ze świeżych i naturalnych produktów takich jak mleko, śmietanka, jaja, czekolada, owoce, orzechy, zioła itp. charakteryzują się świeżością, znakomitym smakiem oraz odpowiednią konsystencją. Porcja lodów jest imponująca a smaki są ciekawe i niepowtarzalne.

lody Ulubiona

Lody Kolada

Lody, gofry z bitą śmietaną, kawy mrożone i shake`i o różnych smakach na Warszawskich Nowodworach w dwóch tarchomińskich lokalizacjach na ul. Poetów 7 oraz ul. Pasłęckiej (koło myjni samochodowej). Lodziarnie Kolada można skwitować jednym słowem - pyszności! Świetne opinie klientów oraz dwukrotna nagroda Orłów Cukiernictwa to dowód na to, że Kolada powinna znaleźć się na liście lodziarni do odwiedzenia. Doskonały smak lodów włoskich sprawił, że to miejsce jest godne wizyty i polecenia znajomym i rodzinie. Można wybrać się tam przy okazji przejażdżki rowerowej po Tarchominie. Miejsce jest bowiem dobrze usytuowane.

lody Kolada

Pastelove

To lody obok, których nie da się przejść obojętnie. Smaki jakie serwują są naprawdę niepowtarzalne: szpinak z czerwoną borówką, pistacja crunchy oraz beza z malinami i marakuja- sorbet. Lodziarnia PasteLove specjalizuje się w tworzeniu lodów naturalnych według własnej receptury. Firma jest otwarta sezonowo w okresie wiosenno-letnim i pracuje aż do wyczerpania zapasów. . Lody podawane są w tradycyjnym wafelku bądź też w kubeczku, w zależności od oczekiwań klienta. Warszawska lodziarnia PasteLove znajduje się w trzech miejscach: na Tarchominie przy ul. Porajów 3E, Bródnie pod adresem Chodecka 14 oraz na Targówku, przy ul. Remiszewskiej 17.

lodziarnia Pastelove

Pistacjova


Na Białołęce znajduje się w 3 lokalizacjach na ul. Aluzyjnej 33, ul. Erazma z Zakroczymia 2A oraz ul. Krzyżówki 1. Dla klientów czynna jest codziennie, przez siedem dni w tygodniu, od 11:00 do 20:00. Lodziarnia Pistacjova oferuje swoim klientom lody rzemieślnicze w formie sorbetu (np. cytryna, ananas, mango) lub tradycyjnej (np. wanilia, pinacolada, róża czy beza z malinami). Lokal otwarty jest w sezonie wiosenno-letnim.

lodziarnia Pistacjova
smaki lodów w lodziarni Pistacjova

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ