Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 18:54

Podwieczorki w Parku Henrykowskim

Projekt pn. „Twórcze Podwieczorki“ to cykl imprez kulturalnych – wydarzeń artystycznych, które odbędą się na terenie Parku Henrykowskiego.

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • wydarzeniu w parku henrykowskim
  • możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu

Wydarzenie kulturalne

Jest skierowane jest do mieszkańców Dzielnicy Białołęka i Warszawy (dorosłych i dzieci) oraz do rodzin odpoczywających w miesiącach letnich w stolicy.
W trakcie imprez, które odbywać się będą w zaaranżowanym amfiteatrze (trawnik w centralnej części parku) będziemy mogli przenieść się dzięki zaproszonym artystom na Bliski Wschód i Turcji, do Meksyku, posłuchać przebojów muzyki klasycznej i światowego popu, a także improwizowanej muzyki renesansu.

Poznamy również bliżej kulturę starej Warszawy oraz muzykę filmową. Przedsięwzięcie w swoim założeniu posiada walory edukacyjne oraz integrujące społeczność lokalną. Projekt zakłada, że dobrze znane dzieła muzyczne oraz utwory "lekkie, łatwe i przyjemne" zachowają wysoki poziom artystyczny koncertów. Twórcy będą zachęcać do wspólnego muzykowania, nauki tańców regionalnych, wykonania prac plastycznych nawiązujących do tematyki poszczególnych spotkań artystycznych.

Atutem projektu, oprócz atrakcyjnych scenicznych prezentacji muzycznych, są bez wątpienia zajęcia warsztatowe prowadzone przez animatorów - specjalistów z poszczególnych dziedzin sztuki. Pod ich kierunkiem zostaną zrealizowane zajęcia o charakterze interdyscyplinarnym dla najmłodszych uczestników. 

Nowym elementem przedsięwzięcia będą warsztaty - działania artystyczno - rękodzielnicze prowadzone przez animatorów - specjalistów z wybranych dziedzin sztuki i animacji (makrama, papieroplastyka, biżuteria dziecięca, "slime - glut").

Godziny wydarzenia: 

17.00 - 19.30, w trakcie animacje dla dzieci, koncert dla dorosłych.

  • 28.06.2024 r. Kapeli z Mostówki pt. "Folklor Miejski",
  • 05.07.2024 r.  KLEZMERIZA pt. "Muzyka klezmerska",
  • 12.07.2024 r. VABANK pt.  "Muzyka Filmowa",
  • 19.07.2024 r. Early Jazz pt.  "Inspiracje jazzowe",
  • 26.07.2024 r. ORIENT TRIO pt.  "Muzyka Bliskiego Wschodu".

Projekt realizuje Stowarzyszenie "Akademia Łucznica", a współfinansuje ze środków dotacyjnych Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy.


Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ