Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 18:16

Białołęka królową bajek!

To wydarzenie, które co roku przyciąga wiernych fanów. Całe rodziny jeżdżą po Białołęce, żeby zobaczyć swoje ulubione bajki.
Białołęka królową bajek!
spektakl "Piotruś i Hela w krainie emocji"

Źródło: https://bielanski-estrady.waw.pl

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • kulturalnym wydarzeniu na Białołęce
  • bajkach dla dzieci

W tym roku organizatorzy zapraszają Was na dwie premiery: „Szczęście to lis” i „Hela i Piotruś w krainie emocji”.

"Szczęście to lis”

W pewnym wielkim mieście żył sobie chłopiec – Paweł. Miał mamę, tatę i domek na drzewie. Aż tu nagle w życiu Pawła pojawił się lis. A kiedy w twoim życiu pojawia się lis, wszystko może się zdarzyć. Ta pełna czułości historia opowiada o niezwykłej przyjaźni chłopca i lisa, o hojności, smutku po stracie i radości z odnalezienia. O tym, co ważne dla nas wszystkich – dużych i małych. O szczęściu.

Książka „Szczęście to lis” to z jednej strony melancholijna refleksja o samotności, przyjaźni i szczęściu kryjącym się w małych przyjemnościach, codzienności życia i drugiej osobie. To także zabawna i nietypowa przygodowa narracja opisująca relacje pewnego dziwnego lisa i chłopca imieniem Paweł. Również forma tej osobliwej powiastki filozoficznej dla dzieci, czyli kolażowe ilustracje.

„Piotruś i Hela w krainie emocji”

„Piotruś i Hela w krainie emocji” to połączenie świata rzeczywistego ze światem baśniowym. Widz na samym początku poznaje rodzeństwo - Piotrusia i Helę, w ich własnej codzienności, która bywa czasem niełatwa. W wyniku tych perypetii napotykają na swojej drodze wróżkę i lisa, którzy wprowadzają ich w baśniowy świat. Wróżka reprezentuje krainę emocji, natomiast lis krainę tłumienia emocji. Na tym polu rozegra się walka dobra ze złem, a młody widz będzie miał możliwość przyjrzeć się z bliska emocjom, które towarzyszą nam każdego dnia.
Scenariusz bajki powstał w konsultacji z aktywnie działającym psychologiem.
To bajka, której celem jest wprowadzenie widza w świat emocji. Swoim przekazem zachęca do odkrywania i nazywania oraz świadomego przeżywania uczuć, które drzemią w każdym z nas. Przestrzega zaś przed ukrywaniem tego jak się czujemy, pokazując do jakich kłopotów w komunikacji może to tłumienie emocji doprowadzić.
„Piotruś i Hela w krainie emocji” zachęca do bycia szczerym i empatycznym wobec siebie i innych, tym samym treść bajki zdaje się mieć potencjał edukacyjny - wspierając rozwój emocjonalno- społeczny młodego widza. 

Najbliższy spektakl "Złota Rybka" już w dniu 6 lipca o godz. 13.00. w Parku Magiczna.

harmonogram wydarzenia

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ