Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:38

Konkurs fotograficzny dla amatorów

Jeśli pasjonuje Cię fotografia i lubisz uwieczniać momenty za pomocą zdjęć to zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Mazowsze bliskie sercu". Samorząd Województwa Mazowieckiego na zgłoszenia konkursowe czeka do 15 lipca br.
Konkurs fotograficzny dla amatorów
Weź udział w konkursie fotograficznym

Źródło: pixabay

Tematem, który będzie inspiracją dla uczestników w tegorocznej edycji konkursu jest „Moje Mazowsze ...” i realizowany będzie w czterech kategoriach:

  • Moje Mazowsze – industrialne;
  • Moje Mazowsze – kulinarne;
  • Moje Mazowsze – aktywne;
  • Moje Mazowsze – magiczne.

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tematu konkursu „Moje Mazowsze ...” w jednej z czterech kategorii konkursowych. Prace konkursowe oceni Jury Konkursu, które będzie zwracać uwagę na treść oraz jakość nadesłanych zdjęć.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Wszyscy fotografowie amatorzy. Z udziału w konkursie wyłącza się:

  • osoby zajmujące się zawodowo fotografią;
  • absolwentów uczelni plastycznych i filmowych z tytułem magistra bądź licencjata albo tytułem równorzędnym, potwierdzającym wykształcenie wyższe na tym samym poziomie, a także nauczyciele akademiccy takich uczelni;
  • osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat zdobyły nagrodę w konkursie lub brały udział w warsztatach organizowanych w ramach konkursu;
  • pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Jak wziąć udział w konkursie?


Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie. E-maile z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciami) prosimy przesyłać do 15 lipca 2024 r. na adres e-mail: [email protected] Jeśli masz mniej niż 18 lat – poproś rodziców o zgodę i wypełnijcie wspólnie odpowiedni formularz zgłoszeniowy.
Fotografie zgłaszane do konkursu powinny nawiązywać do tematu konkursu i odpowiadać jednej z czterech kategorii konkursu!

Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzona będzie jednoetapowo. Spośród prac wykonanych i nadesłanych przez uczestników, Jury oceni i wybierze do 16 zwycięskich fotografii. 

Nagrody


Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:

I nagroda - w wysokości 2 000,00 zł - dla każdej z kategorii konkursowych;
II nagroda - w wysokości 1 500,00 zł - dla każdej z kategorii konkursowych;
III nagroda - w wysokości 1 000,00 zł - dla każdej z kategorii konkursowych;

Jest również możliwość przyznania przez Jury do trzech wyróżnień – każde po 800 zł każde;

Nagroda publiczności – internautów - w wysokości 1 000,00 zł.

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne. Warsztaty odbędą się w terminie do końca grudnia 2024 r.

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 500 i (22) 59 79 532 (pn. – pt. godz. 8 – 15) lub wysyłając pytania na adres e-mail: [email protected]

Na zgłoszenia Samorząd Województwa Mazowieckiego czeka do 15 lipca 2024 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ