Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 11:44

Startują prace na Kobiałce, autobusy pojadą objazdem

W nadchodzący weekend na ulicy Kobiałka czekają nas ważne prace związane z asfaltowaniem. Roboty obejmą odcinek od Frachtowej do Słonecznej, co niestety spowoduje niedostępność tej trasy dla kierowców. Jednak miejscowe władze przygotowały odpowiednie objazdy, które pozwolą na wygodne omijanie tego obszaru.
Startują prace na Kobiałce, autobusy pojadą objazdem

Źródło: infoulice.um.warszawa.pl

Prace rozpoczną się w sobotę i potrwają również w niedzielę. W tym czasie ulica Kobiałka będzie niedostępna dla pojazdów, co jest związane z niezbędnymi działaniami związanymi z asfaltowaniem. Jest to krok niezbędny, aby poprawić stan techniczny tej ważnej arterii komunikacyjnej.

Dla kierowców udostępniono objazdy, które będą prowadzić przez ulice Ruskowy Bród, Mańkowską, Fajną i Mochtyńską. To sprawi, że podróżowanie po okolicy pozostanie możliwe, mimo zamknięcia ulicy Kobiałka.

Niestety, mieszkańcy ulic Cudna, Wspaniała, Zamożna i Złotokwiatu będą musieli przystosować się do utraty połączenia z ulicą Kobiałka w trakcie trwania prac. Dlatego warto wcześniej zaplanować trasy dojazdu i uwzględnić te zmiany w codziennych podróżach.

Warto również wiedzieć, że autobusy linii 120 zakończą trasę na przystanku Mochtyńska, a linia N14 będzie kursować według takiego samego objazdu jak samochody. To ważne informacje dla mieszkańców korzystających z komunikacji publicznej.

Autobusy na Kobiałce - jakie zmiany w rozkładzie jazdy?

Linia 120 będzie kursować według następującej trasy:

DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ – ... – Fajna – Mochtyńska – Kobiałka – MOCHTYŃSKA.
Linia N14 będzie zmieniać trasę zgodnie z poniższymi przystankami:

DW. CENTRALNY – ... – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – Mochtyńska – Fajna – Mańkowska – Ruskowy Bród – Kobiałka – OLESIN – Kobiałka – Ruskowy Bród – Mańkowska – Fajna – Mochtyńska – Kobiałka – Płochocińska – ... – DW. CENTRALNY.
Podczas tych zmian zawieszone zostaną przystanki:

KOBIAŁKA-SZKOŁA 01 i 02
RUSKOWY BRÓD 01
MOCHTYŃSKA 02
FRACHTOWA 01 i 02.


Uruchamia się przystanki zastępcze:

MOCHTYŃSKA-KANAŁ 54, znajdujący się w ulicy Fajnej za skrzyżowaniem z ulicą Mochtyńską.
MAŃKOWSKA 52, zlokalizowany w ulicy Ruskowy Bród za skrzyżowaniem z ulicą Mańkowską w kierunku północnym.
MAŃKOWSKA 53, zlokalizowany w ulicy Mańkowskiej za skrzyżowaniem z ulicą Ruskowy Bród w kierunku północnym.
 

Prace asfaltowe na ulicy Kobiałka są istotnym krokiem w kierunku poprawy infrastruktury drogowej i zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Pomimo pewnych utrudnień w ruchu, lokalne władze dołożą wszelkich starań, aby przebieg prac był jak najbardziej sprawniejszy i aby mieszkańcy mieli dostęp do niezbędnych informacji o zmianach w organizacji ruchu.

Przeczytaj również: Jak zmienią się Brzeziny?

W niedalekiej przyszłości mieszkańcy Białołęki będą mieli okazję wziąć udział w konsultacjach dotyczących nowego Planu Miejscowego dla regionu Brzeziny na terenie południowo-wschodniej części dzielnicy. Ten ważny dokument reguluje zasady zagospodarowania przestrzennego oraz planowanie rozwoju obszarów miejskich, a więc budowę i przebudowę budynków, infrastrukturę, tereny zieleni, itp.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ