Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 listopada 2023 09:52

Ostatnie prace na Aluzyjnej

Drogowcy zaplanowali ułożenie ostatniej warstwy asfaltu na ulicy Aluzyjnej w piątek, 10 listopada. Odcinek od skrzyżowania z ulicą Osiedle do końca budynku pod numerem 17 zostanie całkowicie zamknięty. Autobusy linii 211 będą jeździć inną trasą.
Ostatnie prace na Aluzyjnej

Źródło: wtp.waw.pl

Około 120-metrowy odcinek ulicy Aluzyjnej jest remontowany przez prywatnego dewelopera na podstawie umowy z dzielnicą Białołęka. W piątek, 10 listopada zostanie wykonana ostatnia faza prac, czyli ułożenie ostatniej ścieralnej warstwy asfaltu. Jezdnia zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od budynku Aluzyjna 17 do skrzyżowania z ulicą Osiedle (południowy kraniec ulicy). Ponadto chodnik i skrzyżowanie na wysokości budynku Aluzyjna 15 będą nieczynne.

Autobusy linii 211 pojadą po ulicach Trąby, Aluzyjną, Modlińską i Przyrzecze do przystanku Buków, unikając przeszkód. W kierunku powrotnym 211 będzie przejeżdżać przez Przyrzecze, Gąsiorowskiej, Główną, Modlińską, Aluzyjną i Trąby. Podczas wykonywania czynności autobusy nie dotrą na przystanki Osiedle 01 i 02 oraz Tłuchowska 02. Przystanek zastępczy Tłuchowska 52 zostanie zbudowany na ulicy Trąby za skrzyżowaniem ze Sprawną. Ponadto na ulicy Trąby zostaną ustanowione przystanki zastępcze Osiedle 51 i 52, które znajdują się na południu i północy od skrzyżowania z ulicą Sprawną.

211 będzie miało kursy wydłużone do przystanku Kępa Tarchomińska. 

Przeczytaj również: MPZP dla Brzezin

W niedalekiej przyszłości mieszkańcy Białołęki będą mieli okazję wziąć udział w konsultacjach dotyczących nowego Planu Miejscowego dla regionu Brzeziny na terenie południowo-wschodniej części dzielnicy. Ten ważny dokument reguluje zasady zagospodarowania przestrzennego oraz planowanie rozwoju obszarów miejskich, a więc budowę i przebudowę budynków, infrastrukturę, tereny zieleni, itp.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ