Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 11:55

Białołęckie drzewo koroną Warszawy

Monumentalny dąb szypułkowy z Białołęki zdobył tytuł "Warszawskiego Drzewa Roku 2023" w plebiscycie organizowanym przez Zarząd Zieleni. Spośród blisko 21 tysięcy oddanych głosów, co piąty trafił właśnie na tegorocznego zwycięzcę - poinformował ratusz stołeczny.
Białołęckie drzewo koroną Warszawy

Źródło: Urząd Dzielnicy Białołęka

W konkursie brało udział 13 drzew reprezentujących różne dzielnice Warszawy, a internauci mieli okazję zapoznać się z ich historią na stronie Zarządu Zieleni.

W pierwszej edycji konkursu, w której oddano ponad 20,8 tysiąca głosów, dąb szypułkowy o imieniu Robert z Białołęki, rosnący przy ul. Głębockiej, zdobył aż 4280 głosów, co zapewniło mu niekwestionowane zwycięstwo. Na kolejnych miejscach uplasowały się grusza z Nowego Światu (2729 głosów) i ponad stuletni dąb z ul. Płatnerskiej w Rembertowie (2561 głosów).

Zwycięzca plebiscytu zostanie uroczyście uhonorowany pamiątkową tabliczką podczas spaceru dendrologicznego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 listopada, o godz. 12. Spotkanie poprowadzą specjaliści od drzew z Zarządu Zieleni Warszawy. Start zaplanowano przy zwycięskim drzewie na ul. Głębockiej 66/68.

Ratusz wyjaśnił, że plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku to element większego projektu "W koronach miasta", realizowanego przez warszawski Zarząd Zieleni od 2019 roku.

Przeczytaj również: Tydzień kuchni włoskiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ