Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 18:38

Serwis Samorządowy PAP rozstrzygnął pierwszą edycję konkursu „Biznes Dobry Dla Gminy 2023”

Podczas gali w Warszawie Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki pierwszej edycji konkursu „Biznes Dobry dla Gminy 2023”. Nagrodziliśmy w nim firmy, mające istotny pozytywny wpływ na lokalny rozwój i harmonijnie współpracujących z miejscowym samorządem.

Głównym celem naszego konkursu „Biznes Dobry dla Gminy” jest docenienie firm mających znaczny wpływ na budowanie dobrostanu lokalnych społeczności, a także promocja dobrych relacji biznes-samorząd i wzmocnienie pozytywnego wizerunku samorządów tworzących życzliwy klimat dla przedsiębiorców.

 

W ramach konkursu ocenialiśmy zrealizowane przez przedsiębiorców – zarówno tych najmniejszych, jak również przez wielkie firmy - działania, które przyczyniły się do rozwoju lokalnego, a więc np. tworzenia miejsc pracy, poprawy warunków i jakości życia mieszkańców, dbałości o stan środowiska naturalnego, edukacji czy aktywizacji mieszkańców.

 

Kandydaci zgłaszani byli przez same gminy, a laureatów wybrała Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców, a także redakcji Serwisu Samorządowego PAP: Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców; Anna Banasik, redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP; prof. Paweł Bartoszczuk, Szkoła Główna Handlowa; Małgorzata Pachecka, wójt Gminy Michałowice; prof. Jacek Sierak, Szkoła Główna Handlowa; Milan Ušák, burmistrz Gminy Siechnice.

 

Na konkurs napłynęło 228 opisów zaangażowania przedsiębiorców na rzecz lokalnego rozwoju laureatów z każdego z 16 województw. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła wybrała 41 laureatów.

 

Lista laureatów konkursu „Biznes Dobry Dla Gminy 2023” według województw:

 

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

 

Sonel S.A. (zgłoszony przez Miasto Świdnica)

Centrum Budowlane SiRbud D. Barańska, D. Sip, Sp. J. (zgłoszony przez Miasto Wałbrzych)

Libertador Sp. z o.o. (zgłoszony przez Miasto Wałbrzych)

 

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

 

LPP (zgłoszony przez Gminę Brześć Kujawski)

Mondi Świecie S.A. (zgłoszony przez Gminę Świecie)

 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

 

Billennium - oddział lubelski (zgłoszony przez Miasto Lublin)

SKENDE (zgłoszony przez Miasto Lublin)

 

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

 

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Sulechów)

 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

 

WIELTON S.A. (zgłoszony przez Gminę Wieluń)

JAWN-e Kancelaria Podatkowa Biegłego Rewidenta Sp. z.o.o. (zgłoszony przez Miasto Zgierz)

 

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

 

Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral Sp. j. (zgłoszony przez Miasto Nowy Sącz)

Roeslein & Associates Poland Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Dębno)

 

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

 

PPH "Formika" Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Brwinów)

Pruszyński Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Michałowice)

Bukat sp. z o.o. Hurtownia Warzyw i Owoców (zgłoszony przez Gminę Stare Babice)

 

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

 

Górażdże Cement S.A. (zgłoszony przez Gminę Gogolin)

Emka S.A. (zgłoszony przez Gminę Kędzierzyn-Koźle)

Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM Dariusz Sznotala (zgłoszony przez Gminę Łubniany)

 

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

 

Bagpak Polska Sp. z. o. o (zgłoszony przez Gminę Stalowa Wola)

Nadsański Bank Spółdzielczy (zgłoszony przez Gminę Stalowa Wola)

 

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

 

ASPI sp. z o.o. sp.k. (zgłoszony przez Miasto Suwałki)

 

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

 

Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Ustka)

LPP SA (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańska)

Markos Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Słupsk)

PREFABET Osława Dąbrowa S.A. (zgłoszony przez Gminę Studzienice)

Olivia Business Centre Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańsk)

ASTE Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańsk)

 

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

 

Cemex Polska (zgłoszony przez Gminę Rędziny)

POL-EKO Sp. Komandytowa (zgłoszony przez Miasto Wodzisław Śląski)

MMJ Janos M. (zgłoszony przez Miasto Siemianowice Śląskie)

 

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. (zgłoszony przez Gminę Sędziszów)

Balkar Technology Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Staszów)

Axel Media (zgłoszony przez Miasto Kielce)

 

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska OSM Giżycko (zgłoszony przez Miasto Giżycko)

Michelin Polska Sp. z.o.o. (zgłoszony przez Miasto Olsztyn)

 

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

 

Adams Group (zgłoszony przez Gminę Kobyla Góra)

Vet-Lab Brudzew (zgłoszony przez Gminę Brudzew)

Gebhardt Stahl Polska Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Stare Miasto)

KM Import Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Szydłowo)

 

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

 

Homanit Polska sp. z o.o i spółka komandytowa (zgłoszony przez Gminę Karlino)

Garo Polska Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Szczecin)

 

Konkurs „Biznes Dobry dla Gminy” został objęty patronatem: Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Powiatów Polskich, Związku Województw RP oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 

Film z wydarzenia można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=XUrTbK7mr24

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ