Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 09:42

Stop Blokom na Białołęce Dworskiej!

Mieszkańcy próbują ratować Białołękę Dworską.

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • Białołęce Dworskiej
  • planowanych inwestycjach
  • problemach mieszkańców Białołęki Dworskiej

Epopei, Lucyny Messal, Wałuszewska, Bohaterów, Palestera, Stojowskiego... podczas rozmowy z mieszkańcami tych ulic znajdujących się na Białołęce Dworskiej usłyszeliśmy jak głęboko są zaniepokojeni kierunkiem, w którym zmierza ich okolica.

Wyobraźmy sobie budzenie się pod dźwiękiem koparek i dźwigów niszczących spokojne otoczenie, próbujące zastąpić je betonowymi dżunglami, które lekceważą istotę życia społecznościowego. Bloki, których balkony wychylają się na sąsiednie ogrody, korki tworzące się tuż po wyjeździe z budynku. To nie jest tylko hipotetyczny scenariusz, to mroczna rzeczywistość, która zagraża naszej dzielnicy, pisze jeden z mieszkańców Białołęki Dworskiej.

Dodaje, że podczas gdy wielcy deweloperzy widzą wyłącznie pieniądze które mogą zarobić, zdają się nie respektować zasad dobrego sąsiedztwa oraz ignorować podstawowe potrzeby ludzi, którzy nazywają to miejsce domem. Brak odpowiedniej infrastruktury drogowej oraz w wielu miejscach również wodno-ściekowej to nie tylko niewygoda, to zagrożenie dla naszego zdrowia i dobrobytu. Nasze szkoły są przepełnione, szpitale są oddalone o kilometry, a jednak ślepy pęd tak zwanego rozwoju wciąż posuwa się naprzód, nie zważając na konsekwencje.

Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, nie zamierzają pozostać bezsilni w obliczu takich wyzwań. Historia obfituje w przykłady, gdzie społeczności połączyły siły, aby chronić swoje sposoby życia, i my również mamy moc kształtować naszą przyszłość.

Zachęcają każdego z Was do dołączenia do swojej inicjatywy, by stanąć przeciwko blokowiskom na Białołęce. Wszyscy razem pragną wypracować kompromis, aby zapewnić zrównoważony rozwój. Tak aby budynki, które powstaną obok były w zgodzie z otoczeniem, utrzymując kameralny charakter ich okolicy. Mają plany złożenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej bezpośrednio do Rady Miasta Warszawa o zmianę planów zagospodarowania przestrzennego w Białołęce Dworskiej. Ich zamiarem jest zatrzymanie rozwoju mieszkalnictwa wielo-mieszkaniowego poprzez dopuszczenie wyłącznie zabudowy jednorodzinnej i szeregowej.

Aby ułatwić komunikację i współpracę, założyli grupę na Facebooku o nazwie Ratujemy Białołękę Dworską.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec 01.01.2024 09:27
Jak yo możliwe że ta część Warszawy nie ma kanaluzacji, światłowodu, w wielu miejscach chodników i asfaltu. Urząd miasta Białołęka chętnie podnosi i przytula coraz to wyższe podatki ale infrastruktury już robić zapomina.

Alex 01.01.2024 02:25
Kocham naszą SILNĄ społeczność!!!

Małgorzata 31.12.2023 12:20
Dziękuję za artykuł, dołączam do grupy. Ten rejon ma swój klimat (i swoje wymagania -brak kanalizacji) a wprowadzanie zabudowy wielomieszkaniowej zmieni negatywnie ten klimat dla wszystkich stron!

Teresa 31.12.2023 11:40
Jestem mieszkanką wspomnianej okolicy.Podzielam opinię "stop blokom /w naszej okolicy /na Białołęce Dworskiej i Grzybowskiej.

Mieszkaniec Białołęki 31.12.2023 10:33
Nic dodać, nic ująć. Zapraszamy do dołączenia do grupy na FB - https://www.facebook.com/groups/1399414940782432