Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 08:41

Ministerstwo sprawiedliwości organizuje bezpłatne porady prawne dla ofiar przestępstw.

W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem resort sprawiedliwości organizuje w czwartek dzień bezpłatnych porad prawnych.
  • Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
Ministerstwo sprawiedliwości organizuje bezpłatne porady prawne dla ofiar przestępstw.

Źródło: PAP

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • tygodniu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
  • bezpłatne porady
  • ofiarach przestępstw

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Zapraszamy do skorzystania z porad prawników – doświadczonych sędziów i prokuratorów – wszystkich tych, którzy zostali poszkodowani przestępstwem i potrzebują wsparcia. Porady będą udzielane nieodpłatnie, 22 lutego w godz. 10.00 - 18.00 w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości - w Al. Ujazdowskich 11 (wejście od ulicy Koszykowej, pokój nr 18).

"Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłaszać się przez cały rok do placówek finansowanych ze środków Funduszu Sprawiedliwości. To miejsca, w których można uzyskać bezpłatną, szybką i profesjonalną pomoc" - przypomniało ministerstwo. W tej formie oferowane jest wsparcie prawne i psychologiczne, a w razie potrzeby również pomoc materialna, dostosowana do potrzeb.

Wykaz placówek znajduje się na stronie Funduszu Sprawiedliwości:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Do błyskawicznego kontaktu służy również całodobowa ogólnokrajowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (+48 222 309 900) oraz specjalny adres e-mail: [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze