Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 09:55

Sławni pisarze na Białołęce

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy ogłosiła drugą edycję Kameralnych Spotkań Kryminalnych, organizowanych w ramach Białołęckiej Sceny Literackiej.
Sławni pisarze na Białołęce

Źródło: BOK

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • spotkaniu z pisarzami
  • biografii 3 pisarzy
  • ciekawostkach dla pasjonatów kryminałów

Spotkania , które gromadzą miłośników literatury kryminalnej, odbędą się w Czytelni Naukowej Nr XX, znajdującej się przy ul. Van Gogha 1. Harmonogram przewiduje trzy wydarzenia, z których każde będzie miało innego gościa specjalnego.

Pierwsze spotkanie, odbyło się 22 lutego, z Wojciechem Chmielarzem, autorem wielu bestsellerowych powieści kryminalnych, otworzył on cykl wydarzeń. Następnie, 12 marca, na scenie pojawi się Marek Krajewski, znany ze swoich kryminalnych opowieści osadzonych we współczesnym Wrocławiu. Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem jest spotkanie z Joanną Opiat-Bojarską, które odbędzie się 11 kwietnia.

Aby wziąć udział w Kameralnych Spotkaniach Kryminalnych, należy dokonać wcześniejszej rejestracji telefonicznie pod numerem 22 614 64 35. To doskonała okazja dla miłośników kryminałów, by poznać twórców swoich ulubionych dzieł, dowiedzieć się więcej o procesie twórczym oraz porozmawiać na temat literatury kryminalnej. Nie przegapcie tej unikalnej możliwości!

Wojciech Chmielarz to znany i ceniony polski pisarz, którego nazwisko kojarzone jest głównie z literaturą kryminalną. Urodził się w 1984 roku w Łodzi i od najmłodszych lat pasjonowała go literatura. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w wieku 17 lat, publikując opowiadania w różnych czasopismach. Jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu seria kryminalna, której bohaterem jest komisarz Jakub Mortka.

Jego debiutancka powieść "Przejęcie" ukazała się w 2010 roku i od razu zdobyła uznanie czytelników oraz krytyków. Od tego czasu Chmielarz regularnie dostarcza swoim czytelnikom dawkę wciągających i pełnych zwrotów akcji kryminałów. Jego książki cechuje nie tylko wartka akcja, ale także dbałość o psychologiczny portret bohaterów oraz zaskakujące zakończenia, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Pisarz wielokrotnie został uhonorowany prestiżowymi nagrodami, takimi jak Nagroda Wielkiego Kalibru czy Nagroda im. Janusza Christy. Jego powieści cieszą się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdzie zostały przetłumaczone na wiele języków. Wojciech Chmielarz to niekwestionowany mistrz słowa w świecie kryminałów, który nieustannie zachwyca i zaskakuje czytelników swoją niezwykłą wyobraźnią i umiejętnością konstruowania zagadek kryminalnych.

Marek Krajewski to polski pisarz, autor kryminałów, laureat Paszportu Polityki. 
Z wykształcenia filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2007 roku zawodowo trudni się pisarstwem. Jest autorem kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Na serię wydawaną od 1999 roku składa się dotychczas sześć tomów: „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau” oraz „Głowa Minotaura”.

Joanna Opiat- Bojarska to autorka poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg.
Wie, jak przekuć porażkę w sukces. Pasję pisania odkryła dzięki przebytej chorobie. Dziś nie boi się już niczego – ani tematów tabu, ani najbardziej wymyślnej zbrodni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze