Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 10:25

Trwa rozbudowa Kątów Grodziskich

Kąty Grodziskie coraz bardziej wygodne i bezpieczne.
  • Źródło: UM St. Warszawy
Trwa rozbudowa Kątów Grodziskich

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • rozbudowie Kątów Grodziskich
  • inwestycji MPWiK
  • budowie kanalizacji na Zielonej Białołęce

Trwa rozbudowa ul. Kąty Grodziskie. Równolegle do prac drogowych prowadzona jest tam także inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które buduje kanalizację sanitarną. Droga na Białołęce ma być gotowa w kwietniu 2025 r.

Prace związane z rozbudową ul. Kąty Grodziskie – na odcinku od Zdziarskiej do Berensona – trwają od jesieni ubiegłego roku. Droga jest zamknięta dla ruchu, ale mieszkańcy mają zapewniony dojazd do posesji. Zachowany został również przejazd autobusów – między ul. Zdziarską, gdzie trwa budowa zbiornika retencyjnego – a ul. Stogi.

Na pozostałym odcinku z jezdni usunięta została dotychczasowa nawierzchnia i trwają tam prace przy przebudowie sieci infrastruktury technicznej oraz budowie kanalizacji deszczowej. Dojazd do posesji odbywa się po nawierzchni tymczasowej, która w okresie zimowym jest trudna w utrzymaniu, dlatego w każdym tygodniu przechodzi przeglądy i jest na bieżąco naprawiana.

Prowadzona w ostatnich miesiącach budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Kąty Grodziskie dobiegła już końca i w związku z tym na odcinku między ulicami Berensona i Wyszkowską wkrótce zacznie powstawać nowa jezdnia.

Trwające prace przy budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci wodociągowej i teletechnicznej obejmą w kwietniu również odcinek od ul. Stogi do ul. Zdziarskiej. Autobusy zostaną wówczas skierowane na objazdy.

Przebudowywany odcinek Kątów Grodziskich ma długość 1,7 km. Pomiędzy ulicą Zdziarską a ulicą Berensona droga będzie miała jedną jezdnię zapewniającą po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Posadzone zostaną również 84 drzewa (m.in. klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły.

Przebudowa drogi ma się zakończyć w kwietniu  2025 r. i będzie kosztowała ok. 35,5 mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anna 05.03.2024 19:49
Tak potężny remont, na który czekaliśmy 20 lat i polowa ulicy dalej bez kanalizacji!!! To jest granda!

Obywatel 05.03.2024 18:46
Kanalizacji nie będzie na Kątach Grodziskich. Wydano 35 mln złotych a kanalizacja nie będzie robiona na całej ulicy tylko 20 procent do developera który przy ulicy buduje bloki🤦‍♂️ Brak zatoczek dla autobusów, brak trasy rowerowej, brak położenia kabli w ziemię które wiszą na słupach przy drodze i wygląda to jak byśmy byli w Azji. Może osoba pisząca napisze o tym jak są wydawane nieudolnie pieniądze na drogę, która za chwilę będzie niszczona bo będzie robiona kanalizacja dla mieszkańców.