Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 18:51

Czy znacie Park Henrkowski?

Swoją nazwę zawdzięcza Osiedlu Henryków, w pobliżu którego jest usytuowany.
  • Źródło: Dzielnica Białołęka
Czy znacie Park Henrkowski?

Źródło: Dzielnica Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • Parku Henrykowski
  • historii Parku
  • położeniu Parku Henrykowskiego

W południowo-zachodniej części Henrykowa przy ulicy Modlińskiej zlokalizowany jest park Henrykowski. Aktualnie na terenie parku znajdują się obiekty użyteczności publicznej, m.in. siłownia oraz obiekty dla dzieci. Przez park Henrykowski przebiega Kanał Henrykowski, prowadzący wody z Wiśniewa do Dąbrówki Szlacheckiej i Buchnika.

Swoją nazwę zawdzięcza Osiedlu Henryków, w pobliżu którego jest usytuowany. Przez park przepływa Kanał Henrykowski, wzdłuż którego zachował się stary drzewostan. W 2009 roku park był rewitalizowany. Zachowano najcenniejsze drzewa w parku, jak również dosadzono krzewy i drzewa ozdobne jak magnolie. Dzięki doborowi gatunków kwitnących o różnych porach roku, park będzie zachęcał do spacerów w różnych porach roku.

Już od wejścia park zaskakuje ciekawą formą. Każde wejście jest bowiem ukształtowane jest w półkolisty plac wyposażony w ławkę, kosz oraz stojaki na rowery. Przy alejach bocznych od strony ul. Dziatwy znajdują się metalowe pergole, wzdłuż których nasadzone się pnącza, zapewniające latem odpoczynek w cieniu. Park jest oświetlony, więc będzie można spacerować również po zmroku. Amatorzy sportów mogą grać na dwóch boiskach do gier zespołowych ze sztuczną nawierzchnią. Większy został wyposażony w bramki umożliwiając grę w piłkę nożną. Na mniejszym boisku można grać w koszykówkę, siatkówkę lub tenisa ziemnego. Powstała również ścieżka zdrowia. W parku znajduje się także wybieg dla psów. Najnowszą atrakcją w parku jest Wodny Plac Zabaw, który powstał w ramach realizacji z budżetu obywatelskiego (dawniej partycypacyjnego). Wodny plac zabaw składa się z płytkiej niecki oraz różnorodnych urządzeń tryskających wodą. Działa w sezonie letnim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ