Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 09:41

Asfalt na ul. Srebrnogórskiej

Ruszył kolejny etap budowy drogi – wykonawca układa masę bitumiczną.
  • Źródło: Dzielnica Białołęka
Asfalt na ul. Srebrnogórskiej

Źródło: Dzielnica Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • inwestycji na Białołęce
  • ul. Srebrnogórskiej
  • asfaltowaniu ulicy

Wcześniej wykonana została kanalizacja odwadniająca drogę, ułożono jednostronny chodnik z płyt betonowych oraz zabruk zjazdów indywidualnych. Wykonawca ułożył kanał technologiczny oraz podziemną instalację energetyczną dla budowy oświetlenia ulicy. Budowany odcinek ulicy długości 190 metrów powstaje od skrzyżowania z ulicą 15 Sierpnia do ul. Oczeretu (w kierunku ulicy Szynowej).

Ruszył kolejny etap budowy drogi, który stanowi ważny krok w modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Białołęki. Wykonawca rozpoczął układanie masy bitumicznej, co jest istotnym etapem w procesie tworzenia nowej nawierzchni, która będzie służyć mieszkańcom przez wiele lat. To wydarzenie cieszy zarówno kierowców, jak i pieszych, którzy od dłuższego czasu oczekiwali na poprawę stanu tej ulicy.

Nowa nawierzchnia to nie jedyne udogodnienie, jakie przygotowuje się dla mieszkańców tej części miasta. Wcześniej powstała kanalizacja, która ma za zadanie efektywne odprowadzanie wód deszczowych, zapewniając tym samym bezpieczeństwo na drodze nawet podczas ulewnych opadów. Dodatkowo, pojawił się jednostronny chodnik z płyt betonowych oraz zabrukowane zjazdy indywidualne, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz poprawy estetyki okolicy.

Nie można zapomnieć także o kluczowym elemencie infrastruktury, jakim jest oświetlenie uliczne. Dlatego wykonawca podjął działania w celu przygotowania podziemnej instalacji energetycznej, która umożliwi późniejsze zainstalowanie nowych punktów świetlnych. Oświetlenie uliczne odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w nocy, dlatego inwestycja w ten obszar infrastruktury jest bardzo istotna dla lokalnej społeczności.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ksz 29.03.2024 14:54
Super a chodnik do stacji Płudy kiedy? Do Szynowej dziury jak na Marsie