Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 13:28

Budowa nowej hali sportowej

Białołęcki Ośrodek Sportu ogłosił w marcu przetarg na budowę nowej hali sportowej przy ul. Strumykowej 21.
  • Źródło: Miasto Warszawa
Budowa nowej hali sportowej

Źródło: Miasto Warszawa

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • budowie nowej hali sportowej
  • wyglądzie ośrodka
  • rozwoju dzielnicy

Obecnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ma na celu wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Nowa hala sportowa o powierzchni użytkowej 1358 m2, w znacznym stopniu zaspokoi potrzeby szkół podstawowych zlokalizowanych przy ul. Strumykowej w Warszawie ‒ Szkoły Podstawowej nr 342 oraz Szkoły Podstawowej nr 366, jak i potrzeb lokalnej społeczności.

Rozwój dzielnicy, który przekłada się na wzrost liczby mieszkańców sprawia, że dostępność kolejnych obiektów sportowych staje się niezbędna. W obecnej sytuacji dzieci z wyżej wymienionych szkół nie posiadają wystarczającej bazy do realizacji podstawy programowej z wychowania fizycznego. Ponadto, poza godzinami szkolnymi brakuje miejsca do uprawiania sportu, ponieważ zgodnie z zadaniami statutowymi, Białołęcki Ośrodek Sportu udostępnia swoje obiekty podmiotom kultury fizycznej, w tym stowarzyszeniom czy klubom działającym na terenie dzielnicy Białołęka.

Budowana hala sportowa będzie się składać z głównej sali sportowej, dwóch sal ćwiczeniowych, auli, zaplecza sanitarno-socjalnego i biurowego, będzie mogła pomieścić 600 osób. Obiekt oraz jego otoczenie będą dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami, co umożliwi równy dostęp dla wszystkich mieszkańców.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że nowa hala sportowa zlokalizowana będzie w miejscu, gdzie obecnie znajdują się obiekty BOS. Oznacza to, że nowa inwestycja istotnie zaspokoi bieżące potrzeby już istniejącej infrastruktury.

Termin ukończenia inwestycji jest planowany na jesień 2026 roku. W perspektywie dynamicznego rozwoju dzielnicy Białołęka oraz ciągłego wzrostu liczby mieszkańców, nowy obiekt sportowy stanowi krok w kierunku dalszego rozwoju infrastruktury sportowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ