Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 11:05

Mistrzowie Parkowania #7 - tak parkują na Białołęce

W siódmej odsłonie cyklu Mistrzowie Parkowania przedstawiamy, jak parkują kierowcy na Choszczówce i Żeraniu. Nie wygląda to najlepiej .
Mistrzowie Parkowania #7 - tak parkują na Białołęce
nielegalne parkowanie

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • o serii mistrzowie parkowania,
  • o wykroczeniach drogowych z tego tygodnia.

Witamy w siódmej odsłonie nowego cotygodniowego cyklu - Mistrzowie Parkowania. Jest to seria prezentująca największe przewinienia w parkowaniu na Białołęce w danym tygodniu. Fotografie prezentujemy w galerii na dole artykułu. 

W kolejnym odcinku serii prezentujemy piratów na Choszczówce i Żeraniu.  

Nowe edycje cyklu publikowane będą co tydzień w piątkowe południe.

Jak wypada Żerań?

Na poniższych zdjęciach dostrzec możemy następujące przewinienia:

Niszczenie zieleni. Mandat: do 1000 zł – KW Art. 144. 1.
Zastawienie chodnika (mniej niż 1,5 m). Mandat: 100 zł – PoRD Art. 47. 1.
Korzystanie niezgodnie z przeznaczeniem (np. parkowanie na zieleni lub sug. przejściu dla pieszych). Mandat: do 3000 zł – PoRD Art. 45. 1.4.
Zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub przejeździe dla rowerów, a także w odległości poniżej 10 m od tego przejścia lub przejazdu (na drodze dwukierunkowej również 10 m za przejściem lub przejazdem). Mandat od 100 do 300 zł (PoRD Art. 49. 1.2. Zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem).Parkowanie poza liniami wyznaczającymi miejsce postojowe. Mandat 100 zł - 1 punkt karny, KW art. 92 § 1 w związku z § 90 ust. 2-3 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ