Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 10:58

40-lecie Szkoły Podstawowej nr 314

40 lat minęło jak jeden dzień – tak w piątek brzmiały wspomnienia o Szkole Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi, która w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia.
 • Źródło: Dzielnica Białołęka
40-lecie Szkoły Podstawowej nr 314
uroczystość w SP 314

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

 • urodzinach SP nr 314
 • realizacji aktywności w Szkole

Na uroczystość przybyła Burmistrz Dzielnicy Białołęka Anna Majchrzak wraz z Zarządem, Radni Dzielnicy, przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania oraz wielu innych gości, rodzice, dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły.

Pani dyrektor przybliżyła historię powstania Szkoły oraz znaczenie jej patrona. Pani Burmistrz Anna Majchrzak pogratulowała pięknego jubileuszu i złożyła życzenia „jubilatce”. Głos zabrali także przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Szkolnego.
 

Szkoła zrealizowała dotychczas wiele aktywności dla uczniów szukając "Przyjaciół Ziemi", m.in. zorganizowali:

 • Dzień nauki: eksperymenty przyrodnicze, doświadczenia fizyczno-chemiczne, listy w kapsule czasu dla następnych pokoleń.
 • Dzień Białołęki: działania projektowe „Wszystkie drogi prowadzą na Białołękę”.
 • Dzień Samorządności: debata oxfordzka, lekcje odwrócone, pokaz talentów.
 • Dzień dla zdrowia: przygotowanie zdrowych posiłków, poszerzanie wiedzy o zdrowym odżywianiu, zawody sportowe.
 • Dzień ze sztuką: żywe obrazy, prace plastyczno-techniczne, tkanina artystyczna, koncerty dla uczniów i rodziców, tomik wierszy z twórczością uczniów.
 • Dzień z technologią: zajęcia z długopisami 3D, zajęcia z projektowania 3D pod druk 3D w programie Tinkercad, zajęcia z robotami.
 • Dzień relaksu: poznanie technik relaksacyjnych, joga na WF, zawody sportowe.
 • Dzień z ekologią: warsztaty z recyklingu, zabawki z surowców wtórnych dla zwierząt ze schroniska.

Szkoła to nie tylko budynek!

Trzeba zaznaczyć, iż to nie tylko święto szkoły ale całej społeczności lokalnej. Znany polski dramaturg, poeta i malarz, Stanisław Wyspiański" powiedział: "Każdy jubileusz wnosi w życie świeży zapał i nową mądrość". Jubileusz łączy tradycje z nowoczesnością, a doświadczenie z młodością. Jednak i dawniej i dziś 314- stka nigdy nie była tylko budynkiem, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników, którzy oddali szkole swoje umiejętności, pasje, entuzjazm i wrażliwe serca. Niezmienny od lat pozostaje cel wszystkich tu się spotykających - duch i atmosfera!

Z okazji Święta Szkoły uhonorowani zostali nauczyciele oraz emerytowani dyrektorzy.

Uroczyste świętowanie dopełniły występy artystyczne uczniów nawiązujące do Patrona Szkoły oraz koncert zespołu muzycznego składającego się z rodziców i pracowników szkoły.

„Jubilatce” życzymy kolejnych pięknych rocznic!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ