Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:22

Jaka przyszłość przychodni na ul. Majorki?

Oferta placówki na Białołęce Dworskiej jest obecnie bardzo skromna. Mieszkańcy okolic czekają na pediatrę.
Jaka przyszłość przychodni na ul. Majorki?
Przychodnia ul. Majorki 53

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • przychodni na ul. Majorki
  • odpowiedzi na interpelację
  • braku lekarzy pediatrów

Przychodnię na Białołęce Dworskiej prowadzi Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Białołęka-Targówek.

Przychodnia Majorki 

Obecnie w przychodni na ul. Majorki 53 przyjmuje czterech lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz stomatolog. Brakuje pediatry.

W tej sprawie radny Filip Pelc napisał interpelację. Na jego interpelację odpowiedziało Biuro Polityki Zdrowotnej w miejskim ratuszu. Jak się dowiadujemy, obecnie w budynku funkcjonuje poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych, w której świadczeń udziela czterech lekarzy (rejestracja poradni czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-18:00) oraz poradnia stomatologiczna, w której świadczeń udziela jeden stomatolog (rejestracja poradni czynna jest w poniedziałki i środy w godzinach 8:00-14:00, natomiast we wtorki i czwartki w godz. 12:00-18:00).

W ostatnim czasie gabinet stomatologiczny został zmodernizowany oraz wyposażony w aparat RTG. Przychodnia posiada także gabinet zabiegowy oraz można w niej wykonać podstawowe badania laboratoryjne.

Na Białołęce brakuje pediatrów

Okolica Białołęki Dworskiej rośnie w nowe osiedla, bloki. Przybywa mieszkańców a tym samym małych dzieci. Czy mieszkańcy doczekają się pediatry?

W odpowiedzi na powyższą interpelację czytamy dalej, iż Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego (SZPZLO) Warszawa Białołęka-Targówek planuje w najbliższej przyszłości również uruchomienie poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci, jednak aby było to możliwe, konieczne jest zatrudnienie lekarza pediatry, który będzie mógł udzielać świadczeń codziennie - czytamy w odpowiedzi na interpelację.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ