Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 16:53

Wakacyjne wyzwanie...

Początkujący i zaawansowani "szydełkomaniacy" a także Ci, którzy chcą się nauczyć i przy okazji zrobić coś szalonego- przybywajcie!
Wakacyjne wyzwanie...
plakat wydarzenia

Autor: Biblioteka Zielona

Źródło: Biblioteka Zielona

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • wyzwaniu dla mieszkańców
  • dzierganiu na szydełku
  • zaletach robótek ręcznych

 

Biblioteka Zielona przy ul. Berensona 38 zaprasza na wakacyjne wyzwanie.

Wakacyjne wyzwanie

Zgodnie z hasłem "W plenerze nie leżę" w dniu 23 lipca (wtorek) o g.17.00 w Bibliotece Zielonej łapiemy za szydełka i dziergamy jeden, bardzo długi, wspólny "Łańcuszek przyjaźni dla zielonej". tego dnia będziecie mieć tylko 1,5 godziny na zrobienie 57 metrów łańcuszka, którym owiniecie cały budynek Biblioteki Zielonej.  Możecie wziąć swoje szydełka albo skorzystać z tych, które będą dostępne w bibliotece. Do dyspozycji będziecie mieć włóczki, wygodne fotele i dużo zapału! Weźcie koce i wodę. Dziergacie na świeżym powietrzu, na terenie biblioteki. Czytelnicy i Przyjaciele Zielonej, podejmijcie wyzwanie! 

Ponadto dzierganie i szydełkowanie ma wiele innych fantastycznych zalet.

Czym jest dzierganie i szydełkowanie?

Dzierganie i szydełkowanie to popularne hobby, które nie tylko zapewniają nam przyjemność i satysfakcję, ale także wpływają na nasze zdrowie psychiczne. Dzierganie polega na tworzeniu tkanin za pomocą drutów, podczas gdy szydełkowanie polega na tworzeniu tkanin za pomocą szydełka. Obie te praktyki wymagają skupienia i precyzji, co sprawia, że są idealne jako forma terapii dla zdrowia psychicznego.

Korzyści zdrowotne dziergania i szydełkowania dla umysłu i emocji

Dzierganie i szydełkowanie mają zdolność do indukowania relaksacji i redukcji napięcia. Skupienie się na powtarzalnych ruchach i wzorach pozwala nam oderwać się od codziennych trosk i skupić się na chwili obecnej. To działa jak swoiste medytowanie, które uspokaja nasz umysł i redukuje stres.

Dzierganie i szydełkowanie dają nam możliwość stymulowania naszej kreatywności i wyrażania siebie w sposób wyjątkowy. Tworzenie tkanin i wzorów daje nam poczucie osiągnięcia i spełnienia, a także pozwala nam zobaczyć efekty naszej pracy w postaci pięknych dzieł. To doskonały sposób na wyrażenie siebie i rozwijanie swojej artystycznej strony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ