Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 12:54

Ruch na Marywilskiej wraca do normalności. Przejazd wiaduktem dla kierowców i pieszych w obu kierunkach

Od dłuższego czasu mieszkańcy Białołęki musieli radzić sobie z utrudnieniami na ulicy Marywilskiej ze względu na trwający remont wiaduktu. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać przywrócenia ruchu w obu kierunkach jednocześnie.

Remont wiaduktu rozpoczął się we wrześniu 2022 roku, a po planowanej przebudowie doszło do niefortunnego zdarzenia - zawalenia się części konstrukcji pod koniec października ubiegłego roku. W rezultacie wiadukt został zamknięty, a proces wyburzania zakończył się w grudniu. Od tego czasu rozpoczęła się odbudowa.

Dzięki starannemu zarządzaniu pracami, mieszkańcy mogli korzystać z nowego przejazdu już na początku kwietnia. Jednak dotychczas obowiązywał ruch wahadłowy, a piesi mieli dostęp jedynie do tymczasowego przejścia.

Nadeszła jednak pora na kolejny etap przywracania normalności na ulicy Marywilskiej. Już w czwartek, 15 czerwca, o godzinie 14:00 drogowcy umożliwią przejazd wiaduktem w obu kierunkach jednocześnie. Ruch wahadłowy przestanie obowiązywać, a kierowcy będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni - po jednym pasie w każdym kierunku.

Wiadukt otwarty dla pieszych i rowerzystów

Piesi również odzyskają swobodę poruszania się. Nowy chodnik zostanie udostępniony po zachodniej stronie przejazdu, przy pasie ruchu w kierunku Płochocińskiej. Niestety, po wschodniej stronie nie będzie możliwości korzystania z chodnika. Aby umożliwić pieszym bezpieczne przejście, będą dostępne dwie zebry - jedna przy połączeniu obu jezdni Marywilskiej, a druga na drugim krańcu wiaduktu. Szczególnie przy drugiej zebrze zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna, wyposażona w urządzenie automatycznie wykrywające pieszych i rowerzystów oczekujących na zielone światło.

Również rowerzyści będą mogli ponownie korzystać z wiaduktu. Od strony Płochocińskiej będą mogli dojechać do przejazdu swoim pasem, a tuż przed nim będą musieli włączyć się do ruchu na zasadach ogólnych.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do początku sierpnia, po czym ulica Marywilska będzie w pełni dostępna.

Warto zaznaczyć, że trasy autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego w rejonie odbudowywanego wiaduktu nie ulegną zmianie.

Przeczytaj również: Konsultacje w sprawie nowego studium. Białołęka z większą liczbą stacji metra i mieszkań


wiadukt-na-Marywilskiej_02_fot.-ZDM-Warszawa

wiadukt-na-Marywilskiej_02_fot.-ZDM-Warszawa

ulica-Marywilska-zmiany-w-ruchu_graf.-Infoulice-Warszawa

ulica-Marywilska-zmiany-w-ruchu_graf.-Infoulice-Warszawa

marywilska sm

marywilska sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ