Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 11:48

Po Białołęce spacerowały... łosie!

Przedwczoraj wieczorem mieszkańcy Białołęki Dworskiej mieli okazję przyjrzeć się nietypowemu zdarzeniu, które spowodowało nawet korek na ul. Bohaterów. Kilka młodych łosi postanowiło zrobić sobie spacer po tej dzielnicy, ignorując zupełnie obecność ludzi i pojazdów.
Po Białołęce spacerowały... łosie!

Źródło: canva.com

Spacerujące ważące blisko 200 kg zwierzęta zaskoczyły strażników miejskich, którzy kontrolowali rejon. Nie przejmując się ruchem samochodowym, łosie skubały rosnące na poboczu drzewa i krzewy. Ze względu na potencjalne zagrożenie dla ludzi i pojazdów, strażnicy podjęli szybkie działania, blokując ruch uliczny i prosząc przechodniów o opuszczenie ulicy.

Lasy Miejskie zostały natychmiast poinformowane o obecności młodych łosi, a strażnicy podjęli próbę skierowania zwierząt z powrotem do lasu. Dzięki latarekom i światłom błyskowym radiowozu udało się skutecznie sprowadzić łosie z powrotem do swojego naturalnego środowiska.

Strażnicy ostrzegają, że podobne sytuacje mogą się powtarzać i apelują do mieszkańców o zachowanie spokoju. W przypadku napotkania dzikich zwierząt zalecają oddalanie się spokojnym krokiem i natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb, dzwoniąc na numer alarmowy lub kontaktując się z Lasami Miejskimi. Dzięki współpracy mieszkańców i strażników udało się uniknąć większych problemów, a łosie mogły bezpiecznie wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Przeczytaj również: Na sesji Rady Warszawy zaprzysiężonych zostało dwoje nowych radnych

Na czwartkowej sesji Rady Warszawy zaprzysiężonych zostało dwoje nowych radnych. Zastąpili na stanowiskach radnych, którzy zostali posłami. Z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu dostała się była już radna Olga Semeniuk-Patkowska, którą zastąpiła Maria Jęda, natomiast z listy Koalicji Obywatelskiej Dorotę Łobodę zastąpił Mariusz Krasuski.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ