Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:33

Zdolna i skromna dziewczyna z Białołęki zachwyca na arenie międzynarodowej

Skromna , zdolna i obdarzona magnetyzującym, niskim głosem Nina Anto (Antonina Pawlak), polska wokalistka, pianistka i kompozytorka w sierpniu tego roku wystąpiła na jednej z ważniejszych scen muzyki alternatywnej.

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • zawrotnej karierze 
  • artystce Nina Anto (Antoninie Pawlak)
  • mieszkance Białołęki

Mieszkanka Naszej dzielnicy Białołęka Antonina Pawlak mimo, że ma za sobą sobą traumatyczne doświadczenia z warszawskiej szkoły muzycznej obecnie studiuje na jednej z najlepszych szkół artystycznych na świecie California Institute of the Arts (CalArts), założonej m.in. przez Walta Disneya.

Mimo, że artystka ma zaledwie 26 lat to już dzisiaj Nina Anto ma na swoim koncie własną trasę koncertową po Europie czy wykonanie muzyki do nagradzanego w Stanach i Paryżu filmu "Curtain Call".

W 2022 roku artystka swoim autorskim programem "Nina Anto & Sensitivity Captured by Polish Artists" zrobiła wielkie wrażenie na scenach w Europie – od Paryża i Londynu, przez Bazyleę i Oslo, aż po rodzinną Warszawę.

Dla Niny Anto równie ważne jak muzyka jest zaangażowanie w działalność dla dobra innych. Z entuzjazmem bierze udział w akcjach charytatywnych i istotnych kampaniach społecznych. W 2022 roku zainicjowała warsztaty artystyczne dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka.

Dwukrotnie odwiedziła Afrykę, gdzie w Kamerunie dzieliła się swoją wiedzą o grze na pianinie z lokalną społecznością. Jej kompozycje można obecnie usłyszeć w kampanii społecznej "Twoje Tak Ma Moc", poruszającej tematykę transplantacji organów dziecięcych, emitowanej w większości stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce.

Obecnie koncertuje w Los Angeles na wielu scenach muzyki alternatywnej, czy rozrywkowej, jak sama mówi że jest to dla niej ogromna przyjemność i spełnienie marzeń. Ważnym wydarzeniem w Stanach był dla Antoniny koncert w dublabie (publiczna internetowa stacja radiowa non-profit ).
Jak dodaje sama artystka "To była ogromna radość móc grać w tak ważnym miejscu na mapie kulturalnej Los Angeles, u boku artystów współpracujących z największymi muzykami świata takimi jak Jeff Ramuno, czy producentem znanego na świecie radia KCRW Zeke Reed, ale też w tak wyluzowanym miejscu, gdzie można po prostu być w pełni sobą...". To wydarzenia dodają jej skrzydeł.

Antonina w najbliższym czasie, w 2024 r. planuje rozpocząć współpracę m.in. z ważnym studio w Los Angeles oraz międzynarodowymi firmami, dla których będzie robiła kompozycje muzyczne. Na początku roku planuje wydać krótką płytę.

Dziś mówi o sobie, że ma odwagę słuchać siebie, a nie innych. Ma nadzieję, że otworzy kiedyś szkołę muzyczną, w której dzieci będą pielęgnowały swoją miłość do muzyki. Chciałaby, żeby to było takie miejsce, które będzie dawało radość i pozwalało wyzwalać siebie, pokazywać swoją prawdę.

Karierę Niny Anto można śledzić w mediach społecznościowych – na Instagramie (@ninaanto.wav) i Facebooku (Nina Anto).

Trzymamy mocno kciuki za dalszą karierę i życzymy wielu sukcesów na scenie muzycznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ