Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 09:40

Kolejny etap budowy kanalizacji na ul. Kobiałka

ul. Kobiałka budowa kanalizacji, utrudnienia do 4 marca.
Kolejny etap budowy kanalizacji na ul. Kobiałka

Źródło: UD Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • budowie kanalizacji
  • działaniach MPWiK
  • utrudnieniach na ul. Kobiałka

W terminie od 11 lutego 2024 roku do 4 marca 2024 roku wykonawca budowy kanalizacji w ulicy Kobiałka będzie ponownie prowadził prace na odcinku od ulicy Leśny Potok do ulicy Ruskowy Bród.

Na tym odcinku ruch będzie wyłącznie jednokierunkowy w relacji wschód-zachód (Ruskowy Bród – Mochtyńska). Drugi kierunek ruchu zostanie poprowadzony objazdem, ulicami: Mochtyńską, Fajną, Mańkowską i Ruskowy Bród.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych INKOP sp. z o.o., a inwestorem Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie SA.

Przypominamy, iż zgodnie z podpisaną umową kanalizacja w ul. Kobiałka zostanie poprowadzona na odcinku od ul. Frachtowej do projektowej Trasy Olszynka Grochowska oraz kanału sanitarnego w ul. Zamożnej. Projektowany fragment o średnicy od 0,4 m do 0,6 m zostanie włączony do istniejącego kolektora o średnicy 0,8 m w ul. Frachtowej. Zakres robót obejmuje także wykonanie odgałęzień o średnicy od 0,2 m do 0,25 m w ulice boczne dochodzące do ul. Kobiałka. Kanał zostanie wykonany metodą bez wykopową, co pozwoli ograniczyć uciążliwości w rejonie prowadzonych prac związane m.in. z zajęciem terenu lub koniecznością reorganizacji ruchu. 

Realizacja inwestycji umożliwi podłączenie do miejskiego systemu odbioru ścieków 105 mieszkańców – obecnie nieczystości są odprowadzane do zbiorników bezodpływowych, tzw. szamb. Dzięki budowie przez MPWiK 48 szt. odcinków sieci do granic nieruchomości, koszty przyłączenia budynku do kanalizacji będą niższe i ograniczą się do niezbędnych prac budowlanych na terenie własnej działki.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację zbiorników bezodpływowych, mogą także skorzystać z dotacji finansowej przyznawanej przez Urząd m.st. Warszawa, co reguluje Uchwała nr XXXVIII/975/2016 Rady m.st. Warszawy z dnia 15.12.2016 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej, w tym na likwidację zbiornika/ów bezodpływowego/ych wraz z budową przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości. Odpowiednie wnioski można składać w Biurze Ochrony Środowiska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze