Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 czerwca 2024 12:03

Witajcie w piekle! Marywilska 44 po pożarze

Redaktorka Naszego portalu pojechała na Marywilską 44, by sprawdzić, jak obecnie po pożarze wygląda to miejsce.

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • pożarze hali na ul. Marywilskiej 44
  • iż byliśmy na miejscu po pożarze
  • śledztwie Prokuratury

 

Na Marywilskiej 44 było 1400 sklepów, przy czym dominowały małe, rodzinne firmy. Liczba poszkodowanych szacowana jest w tysiącach. 

Wielu mieszkańców Warszawy i pobliskich powiatów zostało w niedzielę 12 maja obudzonych alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dla Warszawy oraz powiatów: warszawskiego zachodniego, legionowskiego i nowodworskiego. "Uwaga! Pożar hali targowej na ul. Marywilskiej 44 w Warszawie. Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz, zostań w domu i zamknij okna" — napisano w komunikacie RCB, który dotarł już o 6:30 rano.

Informacje na temat pożaru bardzo szybko rozprzestrzeniały się w mediach społecznościowych. W rzeczywistości obiekt, czyli Kupieckie Domy Towarowe Marywilska 44, zaczął palić się jeszcze o 4 rano.  "Skala pożaru jest ogromna i sytuacja jest bardzo dramatyczna", takie docierały informacje z mediów.

Obecnie trwa śledztwo prokuratury

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Norbert Woliński przekazał PAP, że w poniedziałek prokuratura wydała postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie sprowadzenia w nieustalony sposób zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, a mającego postać pożaru budynku centrum handlowego Marywilska 44.

Dodał, że w wyniku pożaru właściciel kompleksu handlowego i najemcy stanowisk usługowo-handlowych ponieśli szkody w łącznej nieustalonej aktualnie wysokości przekraczającej milion złotych.

Tydzień po tragicznym zdarzeniu Redaktorka Naszego portalu udała się na miejsce, w którym znajdują się zgliszcza hali Marywilskiej 44, by sprawdzić, jak obecnie po pożarze wygląda pogorzelisko. W powietrzu na miejscu cały czas czuć zapach spalenizny, wokół hali wciąż krąży wóz strażacki monitorujący sytuację, a zamkniętego terenu pilnują policjanci i strażnicy miejscy.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
aa 22.05.2024 09:10
zweryfikujcie informacje, a nie piszecie bzdury

PRZECZYTAJ